Barbora Slezáková

Barbora Slezáková

Samostatný rozhlasový projekt o azylu pro opuštěná a týraná zvířata Pohádková zahrada a jeho zakladatelce Romaně Vojířové.
Astronom, cestovatel, fotograf i spisovatel, to vše je Petr Horálek. Za své fotografie získal už několik ocenění snímku dne NASA, napsal tři knihy a je po něm pojmenovaná planetka 6822 Horálek. Teď ho trápí světelné znečištění a špatné užívání slova korona. V rozhovoru také prozradil, jak vypadá Betlémská hvězda a kdy ji budeme moct pozorovat.
Olomouc – Olomoucká radnice s okresní hospodářskou komorou založila nový web. Ten má pomoct živnostníkům, kteří kvůli koronavirové pandemii přišli o své příjmy. Na webové stránce můžou prezentovat své produkty a služby.
Olomouc – Od příštího týdne bude opět možné koupit si čerstvou zeleninu na selských trzích. Výstaviště Flora je bude pořádat ve Smetanových sadech. Tradice z předchozích let tak bude pokračovat, jen se z centra přesune do sadů.
Olomouc – Studenti absolventských ročníků Univerzity Palackého se mohou znovu osobně sejít s vyučujícími. Má to podpořit hlavně tvorbu diplomových prací a zakončování ročníků. On-line forma výuky se ale uchytila a moc studentů možnost návštěvy zatím nevyužilo.
Olomouc- Úřady po České republice obnovují pracovní doby. Dnes se tak stalo v Olomouci nebo v Litovli. Zvýšené hygienické podmínky ale stále platí. Stejně tak doporučení, aby se lidé úřadům spíše vyhýbali.
Dnes svět slaví Mezinárodní den štěstí. Poprvé ho Organizace světových národů vyhlásila před osmi lety. Lidem má připomenout důležité životní hodnoty. Na tento den bychom neměli zapomenout ani letos, kdy svět čelí pandemii.
Brno - Posledního listopadu pojede z Brna do Oslavan historický parní vlak. Na zámku v cílovém městě bude připravený program pro děti i dospělé. Akci organizují České dráhy.
Praha – Společnost Letiště Praha má od 15. října nového člena. Je jím Jiří Černík. Na starost dostal oblast financí, nákupu a informačních technologií. Na základě Černíkových zkušeností Letiště Václava Havla plánuje investice a rozvoj areálu.
Praha - Osobnosti jako Jiří Suchý, Waldemar Matuška a Pavlína Filipovská se před 60 lety podíleli na vzniku divadla Semafor. Je to teprve 14 let, co se divadlo přesunulo do svých nynějších prostorů v Dejvické ulici. Přesto se divadlu dařilo už od 60. let a na jeho prknech vzniklo mnoho úspěšných představení.
Strana 1 z 3