Barbora Štenclová

Barbora Štenclová

čt., 28. srpen 2014 15:46

Politika dvou tváří

Samostatný projekt politická fotožurnalistika
pá., 25. duben 2014 17:48

Politika dvou tváří

Samostatný projekt: politická specializace/fotožurnalistika
út., 25. leden 2011 15:53

A tomu se mám smát?

Hugleikur Dagsson, islandský karikaturista, který vyniká svým extrémně černým, absurdním až vulgárním humorem, nám ukazuje to, o čem se ve společnosti nemluví, vykresluje situace, které jsou zavrhnuty a tabuizovány.
Portugalský hudebník Ryan Francesconi zavítá při svém evropském turném i do České republiky. Své první sólové album Parables představí v Českých Budějovicích 1.února v Mighty Baru Velbloud, o den později také v Rekomendu v Praze. Jeho vystoupení po České republice bude doprovázet Václav Havelka, frontman táborsko-pražské skupiny Please the Trees.
pá., 21. leden 2011 20:24

Alois Nebel aneb od komiksu k filmu

Celovečerní film Alois Nebel je natočen podle stejnojmenného třídílného komiksu Jaroslava Rudiše a Jaromíra 99 zasazeného do jesenických Sudet končících osmdesátých let 20. století. Snímek pod vedením režiséra Tomáše Luňáka vzniká v produkci společnosti Negativ ojedinělou technologií rotoscopingu. Uvedení do kin je plánováno na říjen 2011, takže sice si ještě nějaký ten pátek počkáme, ale rozhodně to bude stát za to.
Nově vybudované lyžařské středisko v obci Loučná nad Desnou ležící na trase Šumperk – Červenohorská sedlo letos po sedmi letech příprav a budování zahájilo svou první sezónu.