David Král

David Král

Samostatný projekt politická/psaná žurnalistika
Hranice – Jak se učí děti s lehkým mentálním postižením ve třídě praktické školy? Je zřetelný rozdíl mezi výukou zde a na běžné základní škole? Nahlédli jsme do čtvrté třídy prvního stupně Základní školy Nová v Hranicích, tedy zařízení, které je zřízeno speciálně pro děti s handicapem, abychom se na tyto otázky pokusili získat odpovědi.
pá., 29. duben 2016 06:30

Inkluze: pomník Kateřiny Valachové?

Hranice – Podle ministryně školství Kateřiny Valachové není české školství v dobré kondici. Kritika úrovně našeho vzdělávání je dlouhodobým společenským jevem. Pozůstatky praktik využívaných ve školství za bývalého režimu zkrátka nebyly vykořeněny ani po více než čtvrtstoletí od Sametové revoluce.
Hranice – Základní škola a Mateřská škola Hranice, Nová 1820 je zřízena pro žáky s mentálním postižením. Učí se zde jak děti s lehkou, tak i středně těžkou a těžkou formou mentální retardace. Budoucnost respektované školy je však značně nejistá z důvodu plánované inkluze, tedy začleňování dětí s lehkým mentálním postižením do běžných základních škol. Ředitelka Jarmila Theimerová se s námi podělila nejen o názor na připravované opatření, ale také o to, jakým způsobem speciální škola funguje.
Hranice – Velice ožehavé a diskutované téma posledních týdnu a měsíců představuje začleňování handicapovaných dětí do běžných základních škol. Právě tento proces společného vzdělávání v sobě nese pojem inkluze. Přesto, že se na novelu o inkluzi snesla lavina kritických názorů jak z řad opozičních poslanců, tak ředitelů škol, od 1. září změny vejdou v platnost, ať se to dotčeným líbí nebo ne. O svou budoucnost se vinnou nových opatření obávají školy speciálního typu, které jsou zřizovány pro děti s mentálním postižením. Týká se to také hranické Základní školy na Nové ulici.
pá., 9. květen 2014 00:18

Neúspěšná sezóna fotbalového obra

Manchester United letos prožil nejhorší sezónu v historii Premier League. Odchodem legendárního kouče Sira Alexe Fergusona do trenérského důchodu tak slavný tým utrpěl patrně více, než se čekalo. Nástupce David Moyes těžkou pozici manažera nezvládl. Sedmé místo v lize a neúpěch ve všech pohárových soutěžích hovoří za vše. Nenese však svůj podíl na zpackané sezóně i sám Ferguson? Pokusili jsme se vám rozkrýt základní příčiny nezdaru slavného klubu.
Alespoň na svém šestém studiovém albu Ghost Stories, které se na pultech kamenných a na stránkách digitálních obchodů s hudbou objeví již v pondělí 19. května. Podle zatím dostupného materiálu, jenž kapela již vypustila do světa, se dá očekávat zadumanější kolekce písní, než tomu bylo na albovém předchůdci Mylo Xyloto z roku 2011.