Denisa Obrtelová

Denisa Obrtelová

OLOMOUCKO - V pondělí časně ráno hygienici uzavřeli 21 obcí na Olomoucku, aby zamezili dalšímu šíření nákazy koronavir. Zákaz vycházení a opouštění místa bydliště je dle nařízení platný nejméně po dobu následujících 14 dnů. Omezena je i doprava na dálnici D35, kde jsou uzavřeny sjezdy a nájezdy 248 a 253 na dálnici u Litovle. V Olomouckém kraji je k dnešnímu dni evidováno 33 potvrzených případů nákazy koronavirem. Dalších tisíc je potenciálních nakažených. V celém Česku bylo dosud evidováno 298 potvrzených případů.
Balkán - Nejlepší český horolezec světa zamířil do známých i méně známých lokalit v zemích bývalé Jugoslávie, Rumunska, Řecka či Albánie zdolávat nejextrémnější a dosud nepřekonané skalní převisy. Jeho cestu po celou dobu zaznamenával tým České televize, v čele s režisérem Petrem Horkým, který o výpravě natočil šestidílný dokumentární cyklus „Balkánem nahoru a dolů s Adamem Ondrou“ vysílaný nově každou středu večer na ČT2.
Velká Británie – Na základě uspořádáných předčasných voleb britského parlamentu, které se konaly 12. prosince a měly za cíl ukončit brexitový pat, je definitivně rozhodnuto o osudu Velké Británie. Konzervativci v čele s Borisem Johnsonem budou mít v parlamentu po sečtení všech okrsků velkou většinu a tedy možnost dokončit brexit dle svých představ. Předseda opoziční strany Labouristů Jeremy Corbyn zažil nejhorší výsledek za desetiletí a jeho straníci proto volají po jeho rezignaci z funkce. Ve Skotsku značně posílili tamní nacionalisté, požadující nové referendum o nezávislosti.
pá., 8. listopad 2019 10:57

Dostihový okruh ovládli běžci

Minulou sobotu zaplnilo areál dostihového závodiště nad dva tisíce návštěvníků. Pardubice byly pro běžecký závod Run Tour letos již osmou a tedy i poslední zastávkou, kde si běžci změřili své síly. Deštivé počasí nemělo na účast sebemenší vliv. Dospělí si při registraci dle odhadů své fyzické zdatnosti vybírali mezi 5km a 10km tratí, pro děti organizátoři připravili odlehčenou alternativu v délce 500 m a 1 km. Všichni účastníci obdrželi speciální medaile, výherci získali hodnotné ceny od sponzorů.
st., 30. říjen 2019 10:40

Sokolnické lovy na hradě Sovinec

Bruntál - V období prodlouženého víkendu od 26. do 28. října se na hradě Sovinec konalo slavnostní ukončení sezóny, v rámci něhož byl pro návštěvníky přichystán pestrý program. Lidé si tak mohli v průběhu celé akce nejen samotný hrad prohlédnout, ale navíc zhlédnout představení kejklířů nebo divadelních herců a svolávání sokolů. Možné bylo zakoupit i drobné občerstvení či některý z upomínkových předmětů.