Dominik Hron

Dominik Hron

Vřesová - Restrukturalizace průmyslu dopadla minulým rokem i na plynárnu ve Vřesové u Sokolova. Společnost Sokolovská uhelná zastavila její provoz kvůli rostoucím cenám emisních povolenek, které mají za cíl snížit spotřebu uhlí. Mezi tisíci zaměstnanci, které proto v letošním a loňském roce propustila Sokolovská uhelná, byla řada lidí od středního managmentu po pracovní dělníky. Ti všichni museli shánět práci v jiných oborech po Karlovarském kraji. Mezi takovými lidmi byl i pan Petr. Redakce jeho celé jméno zná, kvůli zachování anonymity se ale rozhodla ho nezveřejnit.
Psaná žurnalistika, politická specializace. Název projektu: Útlum těžby a restrukturalizace průmyslu v Karlovarském kraji. Počet vypracovaných textů: 5. Názvy textů: Karlovarský kraj je připraven velmi dobře, říká k restrukturalizaci průmyslu hejtman Petr Kubis; Útlum těžby ho stál zaměstnání: Čekal jsem to. Těžba uhlí je cesta do záhuby; Kvůli restrukturalizaci průmyslu předčasně končí plynárna ve Vřesové; Vedení Karlovarského kraje nesouhlasí s rozdělením dotací Fondu spravedlivé transformace; Starosta Vřesové Jiří Sivák: Útlum těžby je pro obec zásadní téma.
Karlovarský kraj – Z dotací evropského Fondu spravedlivé transformace určených pro Českou republiku by měl Karlovarský kraj získat šest miliard korun. Rozhodlo o tom Ministerstvo životního prostředí, které se rozdělením financí zabývalo. Vedení Karlovarského kraje ale s takovou částkou nesouhlasí. Není prý v souladu s principem spravedlivé transformace.
Vřesová – Předpokládaný konec těžby uhlí v Česku odhaduje Evropská unie na rozmezí let 2030 až 2039. Dopady stupňujících tlaků na restrukturalizaci průmyslu ale pociťuje už teď například druhý největší výrobce elektrické energie u nás. Společnost Sokolovská uhelná, která v Karlovarském kraji ještě minulý rok zaměstnávala přes tři tisíce lidí, rozhodla o ukončení provozu Plynárny ve Vřesové.
Vřesová - Celkem tisícovka zaměstnanců musela od srpna minulého roku opustit tlakovou plynárnu ve Vřesové. Společnost Sokolovská uhelná rozhodla o předčasném ukončení jejího provozu kvůli zvýšení cen emisních povolenek. Ty jsou jedním z důsledků pokračujícího tlaku Evropské unie, která počítá s postupným útlumem těžby uhlí i na území České republiky. Mezi těmi, kteří museli najít nové uplatnění, je i bývalý zaměstnanec Sokolovské uhelné pan David. Redakce jeho celé jméno zná, vzhledem k zachování anonymity se ho ale rozhodla utajit.
Karlovarský kraj - Hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis z hnutí ANO odmítá spekulace, že by kraj podcenil přípravy na přicházející restrukturalizaci průmyslu. S ní má podle jeho slov pomoct evropský Fond spravedlivé transformace, do kterého se kraj zapojil.
Ostrov – Obyvatelé ostrovského sídliště v ulicích Družební a Jungmannova každodenně marně hledají místa k zaparkování. Auta často odstavují podél silnice a doufají, že druhý den odjedou bez pokuty. I když nově vybudované parkoviště za jídelnou situaci zlepšilo, vyřešit se ji stále nedaří.
Karlovy Vary - Slavnostního otevření Doubského mostu se po necelých 19 měsících dočkali karlovarší řidiči, kteří do té doby museli jezdit objížďkou přes centrum města. Problematické dopravní situace se ale ještě nějakou dobu nezbaví. Už teď je jasné, že na jaře příštího roku projdou rekonstrukcí další důležité mosty a přípravy k demolici neminou ani ten Dvorský. 
Karlovy Vary – Vysokým počtem vozidel, kterých denně projede lázeňskou zónou několik stovek, už se začíná zabývat vedení města. V současné době čeká na stavební povolení, aby mohlo omezit vjezd do historické části.
čt., 5. prosinec 2019 10:31

Lázně bojují s reklamním smogem

Karlovy Vary – Bojovat s takzvaným vizuálním smogem, který zamořuje centrum nevkusnými a často agresivními reklamami, se rozhodlo vedení Karlových Varů. Od prvních odstraněných billboardů si slibuje větší úspěch při možném zápisu na seznam světového dědictví UNESCO.
Strana 1 z 3