Dominika Vyskočilová

Dominika Vyskočilová

po., 9. květen 2016 15:25

Tchèck Po

Samostatný projekt politická/DTP žurnalistika.
st., 16. prosinec 2015 20:48

Tchèck Po

Samostatný projekt politická/DTP žurnalistika.
Není to tak dávno, co do českých základních škol začaly pronikat tablety jako pomůcky při výuce. První zmínka je sice už téměř dva roky stará, nicméně až v posledních několika měsících se můžeme čím dál tím častěji dočíst o dalších školách, které jdou ve stejných stopách. Před pár týdny se k nim přidalo i jedno plzeňské gymnázium.
Uplynul zhruba rok a my tu opět máme masopustní úterý. Jenže ví vůbec ještě někdo, co je vlastně masopust, kdy se slaví a co obnáší? Z povědomí mé generace narozené kolem devadesátého se tento původem pohanský, později křesťanský svátek pomalu ale jistě vytrácí. Dnešní mládež dokáže dát horko těžko dohromady, že se jedná o období hodování před Popeleční středou, kdy začíná půst. Většina si masopust spojí spíše s průvodem masek, mnozí ale nikdy na žádném nebyli.
Po Miloši Zemanovi, který do Olomouce zavítal minulou středu, hostoval včera odpoledne v aule Filozofické fakulty senátor a jeden z kandidátů na prezidenta Jiří Dienstbier. Devadesátiminutové debaty s ním se zúčastnili převážně studenti.
Ve čtvrtek 4. října proběhla na filozofické fakultě Univerzity Palackého už třetí informační schůzka pro zájemce o členství v ESN UP Olomouc.