Jan Meichsner

Jan Meichsner

Přední česká politoložka, autorka mnoha publikací a vysokoškolská profesorka Vladimíra Dvořáková se v obsáhlém rozhovoru pro Závěrečný projekt vyjádřila k aktuální situaci, společenským problémům a postavení žen v tuzemské politice. Řeč byla také o nových politických uskupeních nebo o tom, kam směřují ty tradiční. Představujeme hlavní text Závěrečného projektu.
Samostatný projekt – psaná žurnalistika, politická specializace.
Senátorka, jedna z nejvýraznějších tváří Občanské demokratické strany a také jedna z hlavních kritiček současného Českého prezidenta. Tak by se dala popsat senátorka Miroslava Němcová. Ta v rozhovoru v deseti otázkách nevyloučila ani kandidaturu v příštích prezidentských volbách.
Dlouho se angažovala v sociálních službách a neziskovém sektoru. Pomáhala ohroženým ženám a dětem, spolupracovala na beneficích a dobročinných akcích. Pak vstoupila do komunální politiky a stala se jedinou poslankyní za KDÚ-ČSL. Takový je ve zkratce příběh Pavly Golasowské, se kterou jsme si v rámci série rozhovorů s významnými českými političkami povídali o práci, politice a problémech v sektoru sociálních služeb.
Europoslankyně a jedna z nejvýraznějších tváří Komunistické strany Čech a Moravy. To je Kateřina Konečná. V obsáhlém rozhovoru bez obalu hovoří o podpoře Hnutí ANO, kauze Vrbětice, životě političky, a nebo o nákupu ruské vakcíny Sputniku V. Rozhovor proběhl v rámci závěrečného absolventského projektu, který se zaměřuje na významné české političky, jejich názory, postoje a přiběhy.
Psal se konec sezóny 1979/1980, když v nejvyšší československé hokejové soutěže vrcholil boj o záchranu. V jedněch z hlavních rolí se stejně jako dnes tehdy představily Pardubice a Litvínov, které se nakonec zvládly zachránit a do nižší soutěže sestoupila po dlouhých letech na výsluní brněnská Kometa. V čem je dnešní boj o záchranu stejný a stačily by dnešní výsledky na udržení ligové příslušnosti i v roce 1980? Odpoví následující článek.
Končí jedna velká éra televizní seriálové tvorby. Dne 17.5. bude odvysílán na americké televizi CBS poslední díl jednoho z nejpopulárnějších seriálu dneška - Teorie velkého třesku. Končí tak 12letý cyklus natáčení, během něhož tvůrci z americké televize CBS vyprodukovali 278 seriálových epizod a jednu, která seriálu předcházela a stala se díky své nízké kvalitě pouze nepovedeným pilotem. Pojďme nyní společně zhodnotit dlouho cestu, kterou seriál urazil. A najít klady a zápory celého komediálního počinu.
Sakhir - Formule 1 letí po úvodním závodu v Austrálii, který opanoval Valtteri Bottas, kupředu a nyní je na řadě druhý závod sezóny. Kalendář královny motorsportu zavede závodníky na okruh Sakhir v Bahrajnu.
V pondělí ostravskému celku, stejně jako před rokem, skončila sezóna nejrychlejším možným způsobem, tedy po čtyřech zápasech čtvrtfinále. Loni našlapaný celek toužil vyřadit mistrovskou Kometu – nepovedlo se. Letos Vítkovice podlehly v severomoravském derby Třinci 4:0. Proč tomu tak je? Co modro-bílou organizaci sužovalo po celou sezónu? A co Vítkovice potřebují vylepšit do dalšího ročníku?
Mladá Boleslav – Ve čtvrtém utkání čtvrtfinálové série mezi Mladou Boleslaví a Libercem získali hosté díky obratu ve třetí třetině na svou stranu mečbol. O ten se svými gólovými zásahy postarali Tomáš Havlín a Jaroslav Vlach. Branka druhého jmenovaného byla nakonec brankou vítěznou.
Strana 1 z 2