Jiří Mráz

Jiří Mráz

Snil o tom, že se bude prohánět za míčem na fotbalovém trávníku, ale osud tomu chtěl jinak. Po sérii vážných zranění vyměnil kopačky za lyže a hůlky. Nyní se českému reprezentantovi v běhu na lyžích houpou na krku 3 zlaté medaile z Mistrovství republiky. Zažil atmosféru juniorské Olympiády, nyní se připravuje na další zkušenost pod pěti kruhy, tentokrát má namířeno do Pekingu. Jan Pechoušek poodkryl oponu jednoho z nejnáročnějších sportů.
Stojí u postranní čáry, v ruce svírá trenérskou tabuli a stopky. Richard Zrník upjatě sleduje dění na hřišti. Na jeho svěřencích olomoucké Sigmy je však vidět radost ze hry. Na bránu soupeře se valí další útok a někdejšímu střednímu záložníkovi v současné roli kouče běží hlavou, co by udělal on na jejich místě, protože ještě nedávno tam opravdu byl. Hráčská kariéra pro něj pravděpodobně skončila, ale otevřely se mu nové dveře – trenérské.
Je to, jako by ho zvětšili a postavili proti ligovým protihráčům. Teď je jeho levačka jen trošku silnější, přesnější a ošlehaná ligovými a reprezentačními zkušenostmi, ale když ho vidím hrát připomíná pořád toho malého kluka, který byl fotbalistou každým coulem již tenkrát. Proháněl se ve 4 letech po trávníku v malé vesnici v Jeseníkách, dres na něm vlál, kopačky měl rozvázané, ale on to neřešil. „Už tehdy jsem věděl, že fotbal chci hrát stůj, co stůj,“ říká o svých začátcích Jiří Sláma.
Je asi mínus 10. Mrznu na vrcholcích Jeseníků, kde má právě soustředění klub běžeckého lyžování Fenix Jeseník. Každý z běžců, navlečen do stejné kombinézy, bere lyže ze stojanu a strojově přesným pohybem si běžky připevní k botám. Fouká nepříjemný vítr a dohlednost je v mlhavém počasí sotva na délku paže.
Samostatný projekt – psaná žurnalistika, sportovní specializace Seznam článků (4): Kolik do toho dáš, tolik se ti vrátí aneb Spravedlivá řehole, Zažil pýchu i pád. „Teď mě fotbal začal zase bavit,“ hlásí pardubický Sláma, „Sedmdesát procent výkonu je o hlavě. Zbytek se dá brousit do dokonalosti,“ tvrdí trenér Sigmy Olomouc, „Na horách trávím sedm měsíců v roce. Když přijedu domů častokrát se nemůžu vidět ani s rodinou,“ konstatuje smířlivě čerstvý trojnásobný mistr republiky v běhu na lyžích
Londýn - Son Heung-min se chystá vykonat své občanské povinnosti a nastoupit na vojnu v Jižní Koreji. Učiní tak v čase nuceného přerušení Premier League.
Prostor mezi třemi tyčemi pražské futsalové Slávie hájí teprve osmnáctiletý talent Jan Žežulka. Kromě sešívaného dresu obléká také ten reprezentační a na galavečeru Grassroots se mezi talenty Varta futsal ligy umístil na 3. místě. Zdá se tedy, že červenobílí mají na brankářském postu na dlouhou dobu vystaráno. 
Dokonalá práce kamery, minimum střihů, nebezpečná cesta dvou mladíků na frontovou linii, a pocit, že vy to všechno prožíváte s nimi. To jsou hlavní lákadla válečného filmu 1917. Mariňák, Spectre, Skyfall a teď i 1917 se zřejmě zapíše mezi filmy, které má režisér Sam Mendes v kolonce veleúspěšné. Ani to, že film získal tři Oskary a sedm výročních britských cen, však neilustruje to, jak dokonale a autenticky dokázal Sam Mendez vylíčit scenérii první světové války.
Madrid - Ať už je postavení týmů v tabulce jakékoliv, tak fotbalový svátek Španělska proslulé El Clásico bude mít vždy příchuť boje, odvěké rivality a fotbalové prestiže. Nyní to vše bylo umocněno ještě tím, že se jednalo o přímý souboj první Barcelony a druhého Realu Madrid.
Druhý den osmifinálových bojů Ligy mistrů dokázal český reprezentant Patrik Schick přehrát klub z Premier League a na venkovním hřišti si tak vytvořili velmi slibně vyhlížející jednogólový náskok do domácí odvety. Z penalty se jediným gólem utkání prosadil německý reprezentant Timo Werner.
Strana 1 z 3