Lucie Brijarová

Lucie Brijarová

Samostatný projekt zdravotně-sociální/TV žurnalistika
čt., 2. prosinec 2010 10:41

Recenze: The Social Network

  „A jsme online…“ Tato věta odstartovala něco velkého. Něco, co v současném virtuálním světě nemělo obdoby. Vznikl totiž Facebook, dnes uživateli nejpreferovanější sociální síť. Vytvořil jej Mark Zuckerberg, svého času student druhého ročníku (!) Harvardovy univerzity v USA. Co ho k tomu vedlo? Kde se zrodila myšlenka na takový projekt, který udělal z mladíka za pár let miliardáře? Pocházel tento nápad vůbec z Markovy hlavy?
st., 1. prosinec 2010 15:48

Český „Big Brother“ přichází

Liga otevřených mužů (LOM) přišla do České republiky s novinkou, která je známa mj. z USA. Tento projekt má za cíl pomoci chlapcům z dětských domovů. Nejedná se přitom o žádnou charitativní sbírku. Chlapce jednoduše dostanou na starosti „starší bratři“, kteří se jim tak pokusí nahradit mužské vzory, tolik potřebné pro správný psychický vývoj každého jedince.
čt., 25. listopad 2010 10:43

Billboardům v Česku odzvonilo

Z českých dálnic a rychlostních silnic zmizí v příštích letech všechny billboardy. Otázkou však zůstává, zda tuto novinku Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) razí ve snaze vyrovnat se ostatním zemím, kde byste reklamy kolem cest hledali jen velice těžko, nebo kvůli lidem, kteří často za srážku s billboardem zaplatí cenu nejvyšší: svůj vlastní život.
Nevíte, jaký vánoční dárek pořídit svým nejbližším? Americká firma Microsoft má pro vás možnou alternativu. Jako mnoho prodejců totiž před Vánoci nabízí „akční nabídku“. Ta spočívá v tom, že pokud si do Vánoc zakoupíte kancelářský balík Office 2010, získáte slevu 500 Kč. Tato nabídka má ovšem své hranice. Neplatí pro podnikatele, ale jen pro studenty a domácnosti.
V pondělí 25. října server Ihned.cz uvedl, že společnost Google poprvé přiznala neoprávněné shromažďování osobních údajů při snímkování ulic pro aplikaci Street View. Tyto citlivé údaje zahrnovaly často kompletní znění e-mailů včetně hesel. Údaje technikou vybavená auta shromažďovala skrz nezabezpečená wifi připojení při projíždění jednotlivých lokalit. Tento problém se týká i měst v České republice. Mluvčí společnosti Google uvedla, že společnost detailně nezkoumala zhruba 600 GB nasbíraných dat právě proto, aby se zabránilo narušení soukromí.
Martin Komárek (*1961) je dlouholetý redaktor MF Dnes, ale i spisovatel, satirik a dramatik. Když se řekne jeho jméno, každému čtenáři novin se vybaví rubrika Komentáře, do které píše hlavně politické, často velmi odvážné příspěvky. Psaní komentářů vyžaduje přehled o aktuálním dění. Právě o svých vědomostech stran současné politiky přišel Komárek studenty oboru Žurnalistika přesvědčit.