Lucie Ješátková

Lucie Ješátková

Tři kandidáti, tři důchodci, tři politické strany. Bohumila Trávníka, Ivana Kvasňu a Vladimíra Lanka spojuje mnohé. Všichni byli součástí kandidátky v posledních parlamentních volbách, všichni byli v dolní polovině volebního lístku a všichni byli ochotní mluvit a podělit se o svůj dlouhý příběh. Proč kandidovali, co chtějí změnit a proč se stali součástí politiky až v důchodovém věku?
Do parlamentních voleb se v roce 2017 zapojilo 7 524 občanů. Politické strany lákaly voliče na své programy, hesla, dárky a někdy i na zajímavé osobnosti. Na kandidátních listích se objevilo mnoho mladých lidí a důchodců. Stejně tak i lidé, kteří o politiku vlastně nestojí. V rozhovoru se dočtete, co takové lidi motivuje vstoupit do politiky nebo jaké jsou jejich cíle. Otázky spojené s parlamentními volbami rozebral politolog Tomáš Lebeda.
Příběh jedné politické kariéry může začít třeba tím, že Petr Hannig přijde s cédéčkem. Přesně to se stalo mladé slečně, která zrovna ve svém zmrzlinovém stánku v Havlíčkově Brodě vyráběla rolovanou zmrzlinu.
Na Vysočině se do výběrového řízení o voličské hlasy přihlásilo čtyři sta devatenáct odvážlivců. Celkem dvacet čtyři politických partají se přetahovalo o naše sympatie. Parlamentní volby 2017 přinesly krásné exempláře politického bizáru. Co ale teprve lidé, kteří jen vytváří politické křoví a vyplňují prázdná čísla na kandidátkách. Kdo jsou ti lidé, kteří dobrovolně vstupují do politiky?
Profilace: psaná/politická Realizace Žánrově nezačlenitelný text (publicistika s reportážními prvky) - „Nerušit, jsem v zahraničí!“ aneb kdo se uchází o naše hlasy na Vysočině? Story - Stačilo podepsat papír, říká třiadvacetiletá zmrzlinářka Rozhovor - Lidé nemusí mít žádný politický záměř, a přesto kandidují, říká politolog Lebeda Story č. 2 - Za devatero horami, devatero řekami a devatero volbami 
Brno – Punkové legendy Anti-flag vystoupí v Brně ve středu 19. dubna. Koncert se uskuteční v jednom z největších klubů v Brně, na Flédě. Nebudou chybět ani předkapely. O pořádný start se postarají Rabies a Barrier Reef/The Great.
čt., 1. prosinec 2016 17:42

Andrej Babiš: EET jede

Česká republika - Dlouho plánovaný a očekávaný projekt elektronické evidence tržeb 1. prosince pocítil ne jeden podnikatel. Změny se tentokrát týkají restaurací, hospod či ubytovacích zařízení. Podle slov ministra financi Andreje Babiše zatím vše probíhá hladce.
Kniha bezkonkurenční. Film na pokraji parodičnosti. Dívka ve vlaku převálcovala ne jednoho diváka. 
Mnoho workshopu, zajímávých seminářů i krásných modelek. To vše letos přinesl festival fotografie FotoExpo 2016. Čtvrtý ročník veletrhu současné fotografie hostil Národní dům na Vinohradech v Praze v sobotu 22. října. Přednášel například Robert Vano, Hynek Čermán nebo Martin Faltejsek. 
Nudí vás klasické české festivaly, kde se pořád dokola točí Chinaski, Kryštof nebo Tomáš Klus? Pak je tu pro vás Mighty Sounds. Největší festival svého druhu ve střední Evropě.
Strana 1 z 2