st., 20. duben 2016 15:10

Mighty Sounds: Tak trochu jiný festival

Festival Mighty Sounds Festival Mighty Sounds Zdroj: www.mightysounds.cz
Nudí vás klasické české festivaly, kde se pořád dokola točí Chinaski, Kryštof nebo Tomáš Klus? Pak je tu pro vás Mighty Sounds. Největší festival svého druhu ve střední Evropě.

 

Letní multižánrový festival Mighty Sounds je určen převážně pro fanoušky punku, ska, reggae, hardcoru nebo rock´n´rollu. Ale každý člověk, který má rád neokoukané a hlavně neoposlouchané hudební styly, si tu přijde na své. Festival se koná od roku 2005. Na jubilejní desátý ročník přijelo přes 15 000 lidí a návštěvnost každým rokem roste. „Festival Mighty Sounds jsou pro mě ty nejlepší 3 dny úniku z reality plné skvělé hudby, milých lidí a těch nejlepších zážitků s přáteli. Samozřejmě to není pro každého, ale koho tohle láká, neměl by váhat. Atmosféra na koncertech bývá neopakovatelná a nepopsatelná. Takový výběr kapel není na žádném festivalu v České republice a stojí za to tam být,“ říká Veronika, která jezdí na Mighty Sounds už pět let.

Prvních pět ročníků festivalu se konalo v Olší u Opařan, od roku 2010 se ale festival přestěhoval blíže k Táboru na letiště Čápův dvůr. Termíny festivalu se každým rokem mění, letos datum připadá na 22.-24. července. Mnoho fanoušků ale jezdí na festival o den dříve. Užijí si tak i pořádnou čtvrteční párty a zaberou si nejlepší místa pro stany či karavany. Lístky se nyní dají sehnat za 1250 Kč

Specialitou festivalu je také fakt, že každoročně představuje hlavně zahraniční jména, která tvoří okolo 80% line-upu. Letos se fanoušci můžou těšit například na Irie Revoltés (Reggae/urban music) z Německa, Julian Marley (Reggae) z Jamajky, Lionheart (Hardcore) z USA nebo i Perkele (Street Punk) ze Švédska a mnoho dalších.

Samozřejmě i česká scéna je plná těch nejlepších kapel. Ať už to jsou Pipes and Pints se svým Celtic Punkem, Fast Food Orchestra se skáčkem, The Prague Conspiracy s Glam Rockem nebo i všude známá kapela Švihadlo se svým Reggae. Výhodou Mighty Sounds je, že značnou část programu tvoří také mladé a začínající kapely, které se na běžné festivaly jen tak nedostanou. Například kapela The Oxx  je skupina třech náctiletých punkáčů z Humpolce a Mělníka, kteří minulý rok dostali místo v line-upu ve tři hodiny ráno. I přesto byl stan plný jak skalních fanoušků, tak i punkáčů, co šli zrovna kolem. „Člověk na Mighty objeví mnoho zajímavých kapel. Vždycky mám své oblíbené skupiny, na které jezdím každý rok, ale pokaždé jsem rád, když si můžu poslechnout něco nového," říká jeden z mnoha fanoušků festivalu Honza.

Program festivalu je vždy plný nejen skvělých interpretů, kterých je každým rokem přes 150, ale i nejrůznějších aktivit jako je například turnaj ve fotbale, nohejbale, U-rampa, graffiti a další. Počet scén se rok od roku mění, ale většinou organizátoři postaví čtyři živé a čtyři DJské stage. Tradičně má na festivalu místo i divadlo v divadelním stanu.

Podrobný program kapel najdete na oficiálních stránkách mightysounds.cz. Proto neváhejte, sbalte spacák, rum a stan a vyrazte si zpestřit léto právě sem. 

Zobrazeno 2223 krát
Naposledy upraveno: st., 20. duben 2016 18:20

Související články

RECENZE: Deník Věrky Kohnové
RECENZE: Deník Věrky Kohnové
  út., 5. září 2023 20:48
Pro psaní komentářů se přihlaste