Martin Klose

Martin Klose

Měla to být běžná, byť důležitá výstavba silnice, která by ulehčila dopravu v Ostravě i v okolních obcích. Místo toho se obchvat setkal se spoustou komplikací. Kauza kolem silnice I/11 prozatím nebere konce a už se začíná i demonstrovat. Posledním problémem je spor o necelých pět set metrů mezi Ostravou – Porubou a obcí Vřesina.
Moravskoslezský kraj za rok 2017 svou finanční politikou snížil dluh o 100 milionů korun na necelé 2 miliardy. Na konci roku kraji zůstal přebytek ve výši 1,4 miliardy. Mimo vysokou zaměstnanost, efektivnější výběr daní a celkový ekonomický růst na snižování dluhu mají podíl i opožděné projekty.
ROZHOVOR: Žádné velké chyby, ale ani nic převratného. Tak se dá shrnout hodnocení dosavadního působení hnutí ANO v Moravskoslezském kraji podle krajského předsedy TOP 09 Tomáše Veličky. V rozhovoru vysvětluje, proč se mu nelíbí přístup současného hejtmana, kde by se mělo více investovat a jak vnímá potenciál ANO do budoucího volebního období.
ne., 22. duben 2018 14:35

ANO, tu funkci si nechám

KOMENTÁŘ: Na povrchu plave kromě smetany i škraloup. Spolu s popularitou stoupá Hnutí ANO i riziko přešlapů a chyb, které musí napravovat nebo vysvětlovat. Jedno takové klopýtnutí odstartoval senátor Jiří Hlavatý, který dštil síru na voliče za to, že si drze dovolili ho zvolit na pozici poslance a tím ho připravit o první křeslo. Hlavatého lavina nešťastných výroků strhla pozornost jiným směrem, a to ke stranickým hejtmanům.
Ostrava-Radvanice: Kvůli možným dopadům na životní prostředí vedení Moravskoslezského kraje zakázalo ocelářskému koncernu stavbu skládky černého uhlí. Ta by podle zprávy ministerstva životního prostřední výrazně zhoršila už špatný stav ovzduší v ostravských Radvanicích a Bartovicích. Stanovisko je závazné a firma se proti němu nemůže odvolat.
Praha - Ministerstvo zemědělství dnes zahájilo další kroky Operačního programu Rybářství 2014-2020. V rámci nařízení o Evropském námořním a rybářském fondu bude ministerstvo investovat do rozvoje tuzemských chovatelů ryb, zejména menších a střeních podniků. Žádosti o podporu mohou provozovatelé sádek a rybníků podat do 17. května 2016 na Portál farmáře.
ČR - V rámci monitorování trhu s výrobky ze železa a oceli zavádí Evropská unie povinnou kontrolu nákupů těchto kovů ze zemí mimo EU. Výjimku bude mít Norsko, Island a Lichtenštejnsko. Výrobci a firmy nyní budou muset evidovat nákupy nad 2500 kilogramů, které pochází zejména z Číny. Evropská komise věří, že získaná data pomohou Unii přijít na lepší řešení krize ocelářského průmyslu v Evropě. Dovoz oceli z mimoevropských zemí navíc poškozuje tuzemské výrobce.
Praha - Ministři zemědělství zemí Visegrádské čtyřky, tedy Rakouska, Bulharska, Slovinska a Rumunska se sešli v pátek 29. dubna v Černínském paláci v Praze. Na společném jednání rozebírali zejména kritickou situaci produkce mléka a vepřového masa, celoevropský problém s kormorány a rozdílnou kvalitu potravin v zemích EU. Výsledkem jednání byl společný seznam žádostí, který představí ministr Marián Jurečka na zasedání Rady EU.
Švédský kolos melodického death metalu jako by odmítal brzdit. Koncerty za koncerty, album za albem, fanouškovská základna větší s každým titulem. Průkopníkům takzvaného viking metalu kritici často vytýkají určitou neměnnost – jakkoli byla alba Deceiver of the Gods nebo Surtur Rising dobrá, byla svým způsobem jen prodloužení toho, co už kapela nahrála. Pro někoho šrám na jinak čistém štítu, pro jiné jednoduše záruka toho, co se jim líbí. Skvadra se nyní vydala jinou cestou a nahrála své první konceptuální album, a jako že je mi Odin svědkem, je to úžasný krok. Atmosféra a výpravnost vikingských válečných písní získala nový rozměr a vystřelila až do Valhally.
ČR - Bouřlivé nálady ve společnosti neutuchají. Levicoví i pravicoví extremisté pokračují ve svých aktivitách. Za první čtvrtletí zaznamenaly orgány Ministerstva vnitra celkem 73 akcí pořádaných organizacemi s extremistickými sklony. Oba protipóly uspořádaly téměř shodné množství akcí. Pravicoví demonstranti nejčastěji protestují proti islámu, imigraci a za vystoupení z EU, levicově orientovaní pak proti projevům xenofobie a nenávisti. Vyplývá to ze čtvrtletní zprávy Ministerstva vnitra ČR o monitorování extremismu.
Strana 1 z 3