Michal Dobeš

Michal Dobeš

Ivrea – Čeští vodní slalomáři si z Itálie odvezli několik úspěchů včetně sedmi medailí. Naše reprezentace opět vyhrála hodnocení národů a dokazuje, že česká kanoistika má ve světě stále významné jméno.
Meiringen - Český reprezentant Adam Ondra suverénně zvítězil ve Švýcarsku
Nymburk – Opoziční proud v komunistické straně nezískal dostatek hlasů pro odvolání Vojtěcha Filipa, který se na křesle předsedy vyhřívá již šestnáct let. Povede tedy stranu do následujících podzimních voleb.
st., 14. duben 2021 09:11

Jak si žijí české Sitcomy

Nárůst poptávky a oblíbenosti sitcomů a seriálů obecně je více než patrný. Kde se vzal trend sledovat vícedílné pořady? Proč tvůrci sází na komediální minisérie? A jaké jsou nejlepší počiny českých filmařů na poli sitcomů?
V posledních několika letech zaznamenala akustická hudba nevídaný nárůst posluchačů. Mezi přední tvůrce neofolku můžeme zařadit anglické Mumford and Sons, lehce rockové TheLuminers nebo islandské Of Monster and Men. Právě poměrně mladá skupina z Reykjavíku se vyznačuje širší paletou zvuku a můžeme v jejich stylu slyšet i silný vliv indie popu. Pojďme si ale představit skupiny, jež zatím nesbírají velké miliony sledujících na online platformách, ovšem svým tradičním bluegrasovým tónem upevňují svoji pozici na akustické scéně, a ne nutně pouze té undergroundové.
Každý rok na konci podzimu už známe jméno nového krále a královny mezinárodní skokanské soutěže pod záštitou značky Red Bull. Bohužel letošní sezóna skončila u zveřejnění kalendáře akcí pro rok 2020. Oficiální dvacet sedm metrů vysoko položený můstek zůstal tedy bez povšimnutí.