Patricie Macelová

Patricie Macelová

Současná situace kulturním akcím příliš nepřeje. Umělci se však snaží hledat různé alternativy, jak své koncerty a představení uskutečnit bez porušení vládních nařízení. Jednou z možností je živé vysílání prostřednictvím sociálních sítí. Na jeden z přímých přenosů se mohou těšit zejména milovníci hudby. Hudební spolek Umíme Hrát se rozhodl využít internet a alespoň poslední březnový večer se tak virtuálně přesune do našich domovů. Na kulturní zážitek se mohou zájemci těšit ve středu 31. března od 19:00 hodin.
Miláno - Belgický návrhář Raf Simons vlastnící stejnojmennou módní značku bude spolu s Miuccou Prada, módní návrhářkou a hlavní designérkou společnosti Prada pracovat na následujících kolekcích a rozhodovat o celkovém fungování italské firmy.
ne., 8. prosinec 2019 14:54

Apple představí iPhony bez konektorů

USA – Majitele nových verzí iPhonů čeká bezdrátová budoucnost. Americká společnost Apple, založená Stevem Jobsem, plánuje konec kabelů a zrušení konektorů u nejnovějších modelů. V roce 2021 by měla dokonce představit první telefony zcela bez portů. Na nové modely se mohou zájemci těšit ve dvou vlnách, a to na jaře a na podzim.
Uherské Hradiště - Masarykovo náměstí v Uherském Hradišti již zdobí vánoční strom. Slavnostní rozsvěcení a zahájení tradičního adventního jarmarku proběhlo přesně dva dny před první adventní nedělí. Pro návštěvníky si letos město připravilo několik překvapení. Hned na úvod všechny přítomné zaujal anděl, který se snesl po laně z okna radnice a předvedl akrobatické kousky.
Brno - Od pátku 1. listopadu  se mohou zájemci vydat na dobrodružnou cestu plnou záhad po předkolumbovské Americe. Pod záštitou prezidenta Peru mohou návštěvníci brněnského výstaviště obdivovat neobyčejné exponáty a originální artefakty Incké říše a dalších jihoamerických civilizací, které byly doposud k vidění pouze v zemi svého původu.
Česká republika - Celkem osm českých vědců a vědkyň převzalo v Národním muzeu vědecké Ceny Neuron. Ceny nesoucí tradici od roku 2009 předal již podesáté Nadační fond Neuron sdružující mecenáše v Česku. Oceněným Neuron věnoval šest milionů korun. Za deset let daroval fond české vědě částku 66 milionů korun.
USA - Více než tisíc pracovníků společnosti Google podepsalo dopis zveřejněný v pondělí, v němž vyzývají jejich zaměstnavatele k závazku agresivního celofiremního klimatického plánu zahrnujícího odstoupení od smluv s průmyslem fosilních paliv.
Tvorba módních doplňků z udržitelných přírodních materiálů? Značka EcoKorek pocházející z Valašského Meziříčí je důkazem, že koupě stylového doplňku nemusí nutně znamenat obrovský zásah do životního prostředí. Podpoře lokálních výrobců poslední dobou roste popularita a lidé si mohou s čistým svědomím kupovat oděvy a doplňky bez obavy z utrácení peněz za nesmyslný módní průmysl zatěžující naši planetu.