ne., 23. únor 2020 22:29

Raf Simons se o svou kreativitu podělí ve firmě Prada

Miuccia Prada a Raf Simons Miuccia Prada a Raf Simons Zdroj: Twitter Prada
Miláno - Belgický návrhář Raf Simons vlastnící stejnojmennou módní značku bude spolu s Miuccou Prada, módní návrhářkou a hlavní designérkou společnosti Prada pracovat na následujících kolekcích a rozhodovat o celkovém fungování italské firmy.

Domněnka, o které se dlouho diskutovalo, se na sobotní milánské tiskové konferenci proměnila ve skutečnost. Miuccia Prada se bude muset dělit o svou skluzavku v kanceláři se svým novým kolegou. Veškeré poznatky ze svého dlouholetého působení v módním průmyslu bude mít možnost Simons zúročit při tvorbě dámské kolekce pro sezónu jaro a léto 2021, kterou společně s Pradou představí na módní přehlídce již v září.

Simons patří bezpochyby k předním módním návrhářům. Svou kariéru zahájil představením své první pánské kolekce nesoucí jeho jméno v roce 1995. Později dostal nabídku na místo kreativního ředitele značky Jil Sander, která mu pomohla se dostat do podvědomí tvůrců a milovníků módy. V roce 2012 pak nahradil ředitele módního domu Dior - Johna Galliana. Po rezignaci z postu vedly jeho kroky na místo šéfdesignéra značky Calvin Klein.

„Jak Miuccia Prada, tak Raf Simons ponesou v módním domě Prada stejný podíl na kreativitě, zodpovědnosti a rozhodování. Hodnoty značky však zůstanou stejné jako doposud,“ uvedla firma Prada pro módní magazín Vogue. Simons tak dostal opožděný dárek k narozeninám, které oslavil před několika dny, ve formě spolupráce s celosvětově známou značkou.

Oba návrháři sdílí schopnost čerpat z kultury, politiky i umění. Spojením těchto faktorů získávají nadhled, díky kterému vzniká promyšlená, avšak nikoliv vážná a fádní móda. „Nechci ukazovat pouze oblečení, ale také svůj postoj, svoji minulost, přítomnost i budoucnost,‘‘ prozradil Simons účastníkům konference na Fashion Weeku v Miláně.

Milovníci trendů se tedy mohou těšit, co nového tato vlivná kreativní dvojice, bořící konvence, světovému módnímu průmyslu přinese a zda jejich nová společná kolekce pomůže posílit rozvoj značky Prada.

Zobrazeno 1014 krát
Naposledy upraveno: út., 25. únor 2020 19:46
Pro psaní komentářů se přihlaste