po., 4. leden 2016 15:30

Deset pořadů, které nahrazují lobotomii

Rande patří k absolutnímu dnu tuzemské televizní zábavy. Rande patří k absolutnímu dnu tuzemské televizní zábavy. Zdroj: www.digizone.cz
V nejtemnějších koutech televizního vysílání se vyskytují vybroušené diamanty neskonale dekadentní televizní tvorby. Pojďme se podívat alespoň na deset z nich.

 

  1. Rande – Nikde, ale opravdu nikde jinde nenajdeme takové pozoruhodné panoptikum lidí, jako v tomto pořadu. Nastřelený, totálně vyčmuchaný Slávek Boura s kolegyní Markétou Mayerovou, která disponovala vlasovými kreacemi nejbujařejších představ, tvořili duo, které degradovalo čistou mysl do spodin nejhlubšího pekla. Vyskytující se kulturní vložky devadesátek jako Holki, Lunetic, bratři Křížkové či Martin Maxa jsou všeho jen pomyslnou třešničkou na dortu. Od námluv milovníků klobásek a pivečka až po bujaré důchodcovské plesání - to je to, co chceme sledovat v rámci prokrastinace, obzvlášť ve zkouškovém období.
  2. Kolotoč – Pavel Poulíček, který měl místo vlasů na hlavě otevřenou knihu, chceme-li učesanou prdelku, roztáčel každý podvečer nekonečný kolotoč bankrotů a nudy. Psychedelická znělka a pomatené písmenkování  jedinců zkoušejíc  vrtkavou štěstěnu už patří do zlatého fondu, stejně jako 500 bodů za u s háčkem.
  3. Doremi – Okenou naládovaný bývalý princ a rváč srdíček Pavel Trávníček a jeho dechberoucí taneční kreace či oblbování Sabinky Laurinové nějakou nešťastnou náhodou uniklo do veřejného vysílání a mělo za důsledek hodně pomatenců, kteří si přišli odvřískat svůj oblíbený vál, případně zdivočele zakřepčit mimo rytmus. Porota, která ze solidárnosti všem nasazovala vysoké hodnocení musela dostávat odškodné v hodnotě několika lahví vodky, či jim bylo vyhrožováno smrtí, jinak si jejich účast a bodování nedokážu vysvětlit. Opět zde  máme účast bujarého Slávka Boury - výborně!
  4. Volejte věštce – Totální vrchol všeho. Zrození pologramotné Jolandy. Nekonečná studnice moudrosti. Kdo aspoň jednou během bujarého večírku nezavolal do tohoto pořadu a nevyhodil z okna několik stovek, jakoby nežil. Věštkyně pod parou, nebo nějakými podivný drogami nám za pomocí karet přednesou prorockou vizi o našich nastávajících dnech, kterou si vsugerujeme a třeba se následně vyplní. Pokud Alenka řekne, že jsi těhotná, jsi těhotná. Pokud Jolanda řekne, že vidí velký špatný, bude velký špatný, je úplně jedno, co to vlastně znamená.
  5. Ezo TV – Nejedná se o pořad, nýbrž o celou stanici, která nám směle udělá z mozku kaši. Ahoj, dobrý den, léčitelky, věštkyně, cikánské karty, lenormand tarot (bůh ví o co jde), krásný způsob jak utratiti pracně vydělané peníze za to, aby ses  jim v půlce znelíbili a odpojili tě, bez jakékoliv věštby k dispozici. Nemluvě o erotických tajenkách, kde jsou slečny natolik půvabné, že se vyplatí radši točit a vytočit si nulu, než vidět jak z jejího těla odlétá přebytečný svršek. Vibrující Vlastík Plamínek a jeho údery na bubínek sladce lahodící našim uším, či věštba z tabáku rovná se záruka kvalitního intelektuálního večera. Z vlastní zkušenosti vím, že Vlastík nepije, nekopl ani jednoho ruma, na rozdíl od jeho roztomilé ženušky. Ten člověk pro mě zůstane věčnou záhadou.
  6. Áčko – Pseudointelektuální pořad zabývající se lidskými problémy či každodenními starostmi, například chlastem, drogami, či jinou příjemnou kulišárnou dosáhl pod vedením moderátorky Pavlíny Wolfové pomyslného vrcholu, zejména při návštěvě dvou bratří na heroinu, kteří se ve studiu střídavě pohybovali mezi stádiem levitace a spánku. Iniciativa moderátorky byla natolik striktní, že došlo i na poučování a promluvy do života, což zřejmě pozvaným chemical brothers příliš nevonělo. Stejně jako mezi další půvabné hosty patřili plešatí tupáčci, či v dnešní době poněkud zvláštně působící závisláci na internetu v roce 1998.
  7. Tv Regina – Ještě radikálnější odvaz než Ezo TV, moderující transsexuální anděl Regina v extravagantních šatech nebo naopak teplákách nás zasvěcuje pomocí svých pořadu do tajů života v klidu a smíru, i když sledování tohoto díla spíš normálnímu smrtelníkovi zařídí výbuch mozku, počínaje Zuzanou Bubílkovou a její nepříliš vtipný ostrovtip, přes cvičení jógy, módní poradnu z roku 1991, kde věk modelky nejde níž než na 45 let a konfekční velikost nepadá pod velikost 52 až po odvážné vaření ex manželky Leoše Mareše, za které by Pohlreich udělil mínus patnáct hvězdiček a celou kuchyň zapálil.
  8. Výměna manželek – Manžovi už doma nečvachtá, tak mu ukážu zač je toho loket, jaký poklad má doma, třeba si mě začne víc vážit a vlastně je uplně jedno, že celý národ uvidí, jaký mám doma bordel,  že neumím vařit a mám doma děcko, kterému táhne na třicítku, je uplně na nic a neustále mi vyžírá lednici, nebo puberťáka, kterej nevstane od počítače, zájmy nula, výsledky ve škole nula, mozek mínus, aspoň že si ty trenky zvládne jednou týdně vyměnit, však o co jde, je to jen na deset dní, za tu dobu se nemůže nic stát a nebudu už po dvou dnech brečet, jak mi rodinka chybí, jak mi pes chybí, jak mi chybí ty modré sáčky do koše místo černých, jak přežiju ty zbývající dny a jaká jsem kráva, že jsem do něčeho takovýho vlezla.
  9. 4 svatby – Svatba? Žádná významná událost, můžeme si ji dopřát i několikrát za život, tak proč k tomu na první, nebo třeba pátý pokus nepřizvat kameru a tři další slepice, které zdrbou vše od výzdoby, přes slavnostní tabuli až po poobřadní veselí, případně se nametou jak zákon káže a ze svatby udělají trapas meziplanetárních rozměrů. Všichni se pohádáme, udělíme si nízké hodnocení, zasyčíme nenávistně do kamery jak ty ostatní nenávidíme a že výhra v podobě svatební cesty snů bude naše, protože nikdo jiný si to nezaslouží, ale jinak je to přece krásný a romantický životní zlom. Ve výsledku se může video z naší svatby zařadit směle po boku videa ze svatby Jiřího Káry, vstávej, ty vokurko vožralá, ztratil jsem prstýnek jo a nemám občanku, hlavně že máš pivo vole.
  10. Prostřeno – Parta pěti osob více nebo spíše obvykle méně schopných kulinářských dovedností zasedne u jednoho stolu a za pomoci roztomilého švitoření Václava Vydry a Jany Bouškové přemýšlí co ukuchtit, aby to zbytek party dostalo do kolen, ale v nejlepším případě je to i zároveň otrávilo. Ať jsou prachy moje a můžu to v knajpě po skončení téhle úchylárny vesele roztočit a pozvat všecky moje známé z vesnice, aby čuměli jak jsem teď v balíku. Nevadí, že jsem na oběd uplácala hrachovku z pytlíku, šunkofleky a jako dezert naservírovala cukroví od Vánoc, i když je březen.
Zobrazeno 2774 krát
Naposledy upraveno: ne., 10. leden 2016 20:53
Pro psaní komentářů se přihlaste