Klára Revendová

Klára Revendová

V galerijních prostorách městské knihovny je do 2. června k vidění výstava Petra Horáčka s názvem Zajíc a malovaná kráva. Na výstavě se podílela i jeho dcera, k setkání autorů s návštěvníky dojde na dernisáži. Návštěvníka má výstava donutit k zamyšlení a myšlenkové kreativitě. V prostorách galerie navíc probíhají tématické workshopy pro děti školního věku.
Vesnická zabijačka je pro spoustu lidí něčím idylickým a vystřiženým z ladovských pohlednic. Opak je ale pravdou. Předchází tomu spousta plánování a příprav a touha po tom, aby všechno dopadlo tak, jak má. Jenže, některé věci asi neovlivníme. Jako třeba počasí.
Pětice zdánlivě nesourodých středoškoláků je v sobotu ráno po škole. Tímto začíná jedno z kultovních komediálních dramat pro teenagery. Řeč je o snímku The Breakfast Club, který sice vyšel v roce 1985, ale myslím si, že diváky si najde i o skoro čtyřicet let později. 
Neobyčejný snímek o obyčejném životě. Přesně tato věta vystihuje americké drama Muž jménem Otto. Snímek z roku 2022 režíroval Marc Forester a v hlavní roli si zahrál Tom Hanks. Tento film sice není pro každého, ale své příznivce si jistě najde.
Celoživotní onemocnění způsobené nesnášenlivostí lepku. Toto je definice celiakie, kterou trpí řada obyvatel České republiky. Mezi ně patří i dvacetiletá studentka Univerzity Palackého, Eliška Sekaninová. O tom, jaké je žít s touto nemocí jsme se bavily v následujícím rozhovoru.
Třinec - Galerie města Třinec hostila výstavu s názvem Ostrovy, která měla za cíl ukázat pomíjivost a vyvolat v divákovi chuť po kategorizaci. V rámci akce Na kafe do galerie se na ni mohli přijít podívat zájemci a vyslechnout si výklad historičky umění.
Třinec - V rámci oslav 33 let od Sametové revoluce se v Třinci uskutečnil Festival Svobody. V pátek se představili mistři republiky ve slam poetry, sobota pak patřila živé knihovně s inspirativními hosty. Letošními tématy byla především válka s dezinformacemi a konflikt na Ukrajině.
pá., 11. listopad 2022 15:22

Stěhování stromu v Avionu

Český Těšín - Kinedok zavítal do Českého Těšína, a to s gruzínským dokumentárním filmem "Zkrocená zahrada". Projekt se zaměřuje na distribuci dokumentů a jejich promítání na netradičních místech - tím se ve čtvrtek 10. listopadu stala literární kavárna a čítárna Avion. Enviromentalisticko-sociologický snímek si našel své příznivce i přes trochu pesimističtější podtón a sdělení.
Celorepublikový „Týden pro klima" byl v Třinci ve znamení literární soutěže. Účastníci měli za úkol napsat práci na téma "Co nám šeptá les", 4. listopadu pak proběhlo vyhlášení vítězů. Porota měla z čeho vybírat, sešlo se 40 prací napříč dvěma kategoriemi. Práce budou dostupné na webu knihovny, soutěžícím bude poskytnuta zpětná vazba na jejich práci.