út., 31. březen 2015 01:03

A je to tu! Nové album Prodigy THE DAY IS MY ENEMY

Začalo to zveřejněním songu „Nasty“ v lednu a pokračuje to celým albem. Britská hudební skupina The Prodigy skládající se ze tří členů po šestileté pauze opět boduje.

 

The Prodigy byli populární hlavně v 90. letech, od té doby dosáhli ještě větší popularity, i když v poslední době o nich nebylo moc slyšet. Teprve nyní, po šesti letech, vydávají nové album.

Tenkrát se jednalo o směsici žánrů, především hardcore techna, rocku, punku a hip hopu. Mezi nejznámější a nejpopulárnější hity patří Voodoo People, Firestarter nebo Out of space. Začali pracovat s novými nápady a zapojili i prvky taneční hudby a dub stepu, které jsou slyšitelné zejména v albu Invaders Must Die. Charakterizovat je jedním stylem je skoro nemožné, možná tak „big beat“. Zatím se dá považovat za nejúspěšnější starší album The Fat Of The Land, překoná je nynější novinka?

S novou deskou The Day Is My Enemy přišel i převrat, Prodigy přestali vykrádat sami sebe a zapojili fantazii. Ve vzteklé až depresivní hudbě se projevují dokonce i prvky RnB a junglu. Tracky Destroy nebo Rhythm Bomb se navrací k počáteční tvorbě Prodigy, ale hlasy jsou zcela inovativní. Frontman kapely Liam Howlett společně se členy Keithem Flintem a Maximem vytváří jedinečný zážitek z netradiční hudby. Při poslechu si připadám jako na šílené rave sci-fi párty.

Zklamání z prvního singlu „Nasty“ mě opustilo po poslechu celého alba. Snad to byl jen strategický krok vypustit do éteru ten nejhorší singl na desce. K domácímu poslechu jsou jistě nejvhodnější písně „Wild Frontier“ a „The Day Is My Enemy“, které jsou třešničkou mezi nejnovější tvorbou kluků. Album celkově obsahuje čtrnáct skladeb: The Day Is My Enemy, Nasty, Rebel Radio, Ibiza (feat. Sleaford Mods), Destroy, Wild Frontier, Rok-Weiler, Beyond The Deathray, Rhythm Bomb (feat. Flux Pavilion), Roadblox, Get Your Fight On, Medicine, Invisible Sun, Wall Of Death.

Jejich turné, které začíná od první poloviny dubna, nezahrnuje Českou republiku, nicméně hoši se u nás předvedou. Nejstarší festival v České republice Trutnoff oznámil, že The Prodigy nás v srpnu navštíví.  Jsou nejdražší skupinou, která kdy na festivalu hrála. Český Woodstock tedy může předvídat obrovský nárůst fanoušku, především ze světa elektronické hudby. Hudební přehlídka se bude konat 20. – 23. 8. a bude zahrnovat nejrůznější „indiánské“ kapely. S novým rokem nový hosté a nový přístup. Vypadá to, že Trutnoff se začíná obírat trochu jiným směrem, ale popularitu tím rozhodně neztrácí.

Zdroj obrázku: en.wikipedia.org/wiki/The_Day_Is_My_Enemy#/media/File:The_Day_Is_My_Enemy_album_cover.jpg

 

Zobrazeno 2536 krát
Naposledy upraveno: ne., 5. duben 2015 19:20
Pro psaní komentářů se přihlaste