ne., 8. březen 2020 10:38

Americká skupina Highly Suspect zahrála v Praze

Koncert Highly Suspect Koncert Highly Suspect Zdroj: Dominika Plavková
Minulý pátek v Lucerna Music baru vystoupila rocková skupina Highly Suspect, která hraje alternativní rock, hard rock, blues rock ale i hip-hop. Praha byla jednou ze zastávek jejich evropského turné.

Dveře klubu se otevřely poměrně brzy, tedy už v šest hodin večer a předskokani, kterými byli tři členové kapely Calva Louise z Velké Británie začali hrát v sedm hodin. Nepříliš známí hudebníci z Manchesteru, kteří hrají alternativní indie rock předvedli několik svých písní plných energie a silného hlasu jejich zpěvačky Jess Eastwood. Frontmanka v přestávkách mezi písněmi několikrát děkovala Highly Suspect, že jim umožnili s nimi vystupovat a chválila jejich hudební tvorbu, kterou podle svých slov považuje za nejlepší ze všech. Britská skupina po svém hodinovém vystoupení sklidila zasloužený potlesk.
Od osmi hodin už ale přišla na řadu hlavní show, na kterou čekalo asi pět set lidí. Highly Suspect do svého hodinu a půl dlouhého vystoupení dali úplně všechno. Zpěvák skupiny Johnny Stevens působil jako by snad neznal únavu. Několikrát vyměnil svůj outfit, tedy kromě velkého řetězu, který mu visel kolem krku po celou dobu hraní. Jednomu z fanoušků dokonce vyměnil vlastní kšiltovku za tu jeho, během hraní na kytaru a zpívání zvládal běhat, skákat, podávat ruce fanouškům a jednu chvili dokonce i ležet na zemi.  Skupina se snažila pořád komunikovat s publikem a atmosféra, kterou se jim podařilo vytvořit byla skvělá. Zazněly jak jejich starší písně, tak i ty z jejich nové desky MCID, která vyšla prvního listopadu loňského roku. Poslední skladba, kterou Johnny Stevens zazpíval s cigaretou v ruce, skončila asi o půl desáté večer.

Skupina Highly Suspect z amerického Massachusetts, která hraje od roku 2009 má na svém kontě tři alba a dvě nominace na ceny Grammy. Dalšími zastávkami na jejich evropském turné budou Mnichov, Zurich a Frankfurt nad Mohanem. 

 

Zobrazeno 1497 krát
Naposledy upraveno: ne., 8. březen 2020 16:00
Pro psaní komentářů se přihlaste