pá., 17. březen 2023 10:01

Anketa: Sportujete pravidelně? A kam v Olomouci nejčastěji vyrážíte za sportem?

Ilustrační obrázek Ilustrační obrázek Zdroj: LyfeFuel, Unsplash
Olomouc je město s mnoha sportovními možnostmi. Nachází se zde několik fitness center, Sokol, plavecký bazén, horolezecká stěna, fotbalový i hokejový stadion. Jaké sportovní aktivity preferují obyvatelé tohoto krajského města?

Obrázek1Martina Prokopcová, maminka na mateřské dovolené
Mám ráda kolektivní cvičení,a tak pravidelně chodím na lekce jógy a pilates. Nejčastěji navštěvuji fitness centrum Omega. Dříve jsem ale cvičila mnohem více, ted už na to není tolik času. Když je hezké počasí jdeme se s dětmi projít do Bezručových sadů nebok řece. V Olomouci je spostu míst, kam vyrazit. 

 

Obrázek2.jpgRoman Hrudník, podnikatel
Snažím se sportovat pravidelně. Chodím plavat do městského bazénu tak dvakrát do týdne. Občas zajdu také do Omegy. Ted´ v zimě často vyrážím na lyže a běžky. Od jara do podzimu využívám naplno cyklostesky v okolí Olomouce. Na jaře chodím na procházky do Rozária. Co se týká pasivního sportování, tak fandím na místním zimním stadionu našemu hokejovému týmu.

 

Obrázek3.jpgDanuše Hemelková, důchodkyně
Já v Olomouci na žádné sportovní aktivity nechodím. Jsem už v důchodu a o sport se vůbec nezajímám. Takže ani nevím jaké možnosti tady jsou. Jediný sport, který dělám je chůze. Většinou se jdu projít po městě, když jdu na nákup.

 

Obrázek4.jpgAneta Mačátková, studentka Pedagogické fakulty UP
Olomouc je v tomhle směru super, tady si svůj sport najde asi káždý. Já to hodně střídám. Často chodím s kamarádkami do Clubu Koruna, máme rády lekce jumpingu a tabaty. Do Koruny chodíme tak jednou do týdne. Pravidelně chodím cvičit i do posilovny, nejvíce asi do Infitness. Dřív jsem navštěvovala i hodiny indoorcyklingu na kolejích 17. litstopadu , ale to mě moc nebavilo. V létě chodím často i na venkovní workouty.

 

Obrázek5.jpgKryštof Opluštil, student Fakulty tělesné kultury UP
Dlouhodobě se věnuji atletice, konktrétně hodu oštěpem. Od té doby, co zde studuji vysokou školu, trénuji v atletickém klubu Olomouc. Tréninky mám pětkrát týdně a nejčastěji cvičím na stadionu Lokomotiva. Kromě toho chodím pravidelně do posilovny Legends gym nebo Infitness. Když je hezké počasí tak si zaběhám v parku. Občas si jdu taky zatancovat… třeba do clubu 15 minut. V rámci školy máme i různé sportovní kurzy jako například plavaní nebo bruslení na ledu.

 

Zobrazeno 94 krát
Naposledy upraveno: pá., 17. březen 2023 13:49

Související články

Pro psaní komentářů se přihlaste