pá., 9. březen 2018 14:47

Cesta do O2 Arény započala. Marpo si podmanil Zlín

Marpo a Troublegang ve Zlíně Marpo a Troublegang ve Zlíně Zdroj: Facebook Marpo
Zlín – Velká dávka energie, peklo v publiku a špičkově odehraná show, které nechybělo snad vůbec nic. Rapper Marpo společně s projektem Troublegang rozjel svou koncertní šňůru nazvanou Road to Marpoaréna po českých klubech. V seznamu zastávek nechyběl ani Zlínský klub Fénix, kde proběhl zároveň i křest nové desky Dead Man Walking.

Dlouho očekávaná deska Dead Man Walking spatřila světlo světa a Marpo se před svým životním koncertem v O2 Aréně rozhodl pro klubovou tour po republice. Zlínská zastávka přilákala velkou část fanoušků do klubu Fénix a dalo se očekávat, že se bude jednat o vystoupení, na které bude Morava dlouho vzpomínat. Hned první velké překvapení bylo pro fanoušky nachystané od osmé hodiny, kdy proběhlo setkání s Troublegangem a lidé se tak mohli vyfotit s hvězdami večera. Samotné vystoupení bylo naplánováno na desátou hodinu, takže se dostalo na všechny.

Na minutu přesně v klubu zhasla světla a začalo znít intro, které dalo najevo, že tohle bude opravdu divoké. Nejednalo se o klasické hip hopové vystoupení. Kdo čekal pouze notebook s hudbou byl velmi příjemně překvapen přítomnými kytarami a bicími. Během vystoupení zazněly ty největší pecky z novinkového alba. Demons, která popisuje frustraci z ukončení spolupráce s Chinaski, singl Motel 6, drsné písně Conor McGregor či Synové Anarchie, které dostaly všechny přítomné do varu a pogo, které je zvykem čistě na metalových koncertech nebralo konce. Notoricky známé Dead Man Walking a Podle Sebe doslova převrátil klub vzhůru nohama. Za zmínku stojí i píseň Pop, která svým reggea refrénem překvapila úplně všechny. Zkrátka nepřišli ani ti, kteří mají rádi trochu té nostalgie v podobě alba Marpokalypsa. Jednoduše řečeno, šlo o průřez celé tvorby. Závěrečná Všude Kde Jsem Byl už jen dala tu pověstnou třešničku na dort celému vystoupení.

 

Je to hlavně o zážitku

„Vykašli se na mobil, dej ho do kapsy a užij si tu show,“ promluvil Marpo k jednomu z přítomných fanoušků, který si vystoupení nahrával na svůj telefon. A měl pravdu. Celý koncert se nesl na vlně nekončící energie. Jak ze strany všech přítomných v publiku tak i samotných členů Troublegangu. Všichni si užívali plnými doušky. Došlo také k představení kytaristy Marcuse Trana (známého především z kapely Ewy Farné), jenž se stal novým členem projektu. Proběhl i křest samotné novinkové desky, která v recenzích sklízí zatím jen slova chvály. Hudba má sjednocovat a tento cíl byl splněn. Jelikož tvorba Oty Petřiny (Marpa) je doslova průřez žánry, tak si každý přišel na to své. Ať už šlo o kvalitně prošpikované texty nebo drsné kytarové riffy s výborně nazvučenými bicími.

Nechyběla ani pozvánka na plánovaný největší koncert v kariéře Marpa. Ten proběhne v pražské O2 aréně v sobotu 19. května a dá se čekat, že po dokončení klubové tour se zásoby lístků ještě více ztenčí. Klubové koncerty budou pokračovat až do konce března. Potom už však budou probíhat přípravy na zlatý hřeb v podobě květnové show, kde se očekává účast okolo 10 tisíců lidí.

Zobrazeno 1615 krát
Naposledy upraveno: pá., 23. březen 2018 17:07
Pro psaní komentářů se přihlaste