so., 30. duben 2022 20:49

Co vedlo k propadu akcií Netflixu? První čtvrtletí bude ukázalo nepříjemné výsledky

Netflix Netflix Zdroj: https://www.netflix.com/
Jedna z nejpoužívanějších služeb pro sledování obsahu, Netflix, se nachází v nehezké situaci. Jejich akcie se propadly o neuvěřitelných 67,9 % a nevypadá to, že by tohle číslo mohlo být konečně. Důsledkem je ztráta ohromného množství předplatitelů.

Důvod propadu Netflixu
Rozhodnutí, které přidalo do ohně bylo to, že služba byla zakázána v Rusku, jako vyjádření podpory a uvalení sankcí. To vedlo ke ztrátě 700 000 předplatitelů. Dalších 600 000 jich ztratila v USA a Kanadě. Oproti tomu v Asii nastal růst. Respektive v Japonsku, Indii a na Filipínách došlo ke zvětšení předplatitelů. Již minulý rok nebyl na Netflix hodný. I když v něm získal 18,2 milionu předplatitelů, stále to byl nejmenší nárůst od roku 2016. Přitom v roce 2020 vykázala firma nárůst o 36 milionu nových uživatelů. Tento výsledek můžeme spojit se situací spojenou s koronavirovou pandemií.

Screenshot 5 copy copyStrach v očích investorů
Když si investoři všimli této situace, začali akcie NFLX prodávat. 20. 4. 2022 tedy Netflix za celý den ztratil 67,9 % hodnotu. Není zcela jasné, zda se hodnota akcií začne vracet na svoji bývalou hodnotu, nebo zda bude stále klesat. Investoři se spíše přiklánějí k padajícímu průběhu. Nejspíše během příštího měsíce, bychom měli očekávat výrazný posun, jelikož začne docházet k odporu.

Zobrazeno 277 krát
Naposledy upraveno: ne., 1. květen 2022 22:06
Pro psaní komentářů se přihlaste