po., 18. duben 2016 15:32

Divadelní přehlídka Kopřiva slaví 30 let

Filip Petráš (vlevo) a Mojmír Kovář členové Malých Monster; hra Pekaři Filip Petráš (vlevo) a Mojmír Kovář členové Malých Monster; hra Pekaři Zdroj: Kateřina Holubová
Kopřivnice – Masky, smích, křik a vyjádření sebe sama. Nejen o tom je divadlo. Již ve čtvrtek 21. 4. můžete zamířit na první představení 30. ročníku Kopřivy. Příprava oslav ve městě tatrovek vrcholí, pojďme se tedy podívat, co nám jubilejní Kopřiva nabídne.

 

Ve čtvrtek 21. 4. divadelní svátek zahájí kopřivnické ÚDIVADLO souborem MALÁ MONSTRA. Nenechte se zmást, nepůjde o milé dětičky předškolního věku, které si připravily Perníkovou chaloupku. Kdepak, Malá Monstra jsou soubor letošních maturantů, kteří před svou zkouškou dospělosti chtěli dát divadelním prknům ještě co proto. Diváci budou součástí derniéry hry Pekaři, se kterou Monstra získala na minulém ročníku Malých Jevištních Forem ve Valašském Meziříčí cenu Josefa Fabiána za nejlepší představení. Komedie z prostředí bio pekárny s humorem černým jako spálené koláčky vás určitě nenechá chladnými.

Páteční program bude zahájen představením pro mladší diváky. PRÍBEH RYTIERA pátrajícím po lidském štěstí i vysněné princezně, odehraje pro děti kopřivnických mateřských škol a MŠ a ZŠ Motýlek slovenské duo THEÁTER KOMIKA ve Štramberském kulturním domě.

Kopřiva se u příležitosti jubilea vrátí do minulosti a po 30 letech znovu uvede PANA THEODORA MUNDSTOCKA. Příběh českého žida žijícího v době protektorátu divákům přiblíží slovutný Jaroslav Achab Haidler z Činoherního studia v Ústí nad Labem, který se na kopřivnická prkna po třiceti letech vrací se stejným kouskem.
Slovenští bratia ale nepřijedou potěšit pouze naše ratolesti, divadlo KONTRA na přehlídku vyšle Petera Čižmára, který ve strhujícím sólu předvede své podání slavného MACBETHA.

Páteční program uzavře ostravské Divadlo Petra Bezruče s bratrovražednou komedií Osiřelý západ. Temperament Západního Irska si žádá i pořádně velkou scénu, proto si Martina McDonagha s bratrem můžete vychutnat ve velkém sálu Kulturního domu.

A pokud by vám kulturní vyžití ještě nestačilo, můžete v pátek zavítat do Šustalovy vily, kde si v [árt té kafé] MANDALA zahraje skupina JINDRA HOLUBEC Y AMIGOS. Směs chytlavého jazzu, funku, latinských rytmů i teskného soulu v kombinaci s českými texty a výborným čajem láká ke skvělému zakončení pátečního večera.

Sobotní odpoledne otevře opět představení pro děti, tentokrát O HOLČIČCE, KTERÁ SE JEŠTĚ NENARODILA. Co nám tohle divadlo jednoho loutkoherce přinese? Pohádku o touze dědečka po vnučce, o oslu Abrahamovi, koníku Apačovi a o Stromu života. Dál se nechte překvapit.
Nenarozená holčička však nebude jediným loutkohereckým představením Kopřivy. Mária Danadová, členka slovenského souboru ODIVO, představí náročnějším divákům svůj loutkoherecký um skrz hru LÁSKA P A VÁŠEŇ B.

Nebo je libo trochu české klasiky? Brněnské HADIVADLO vystoupí s nestárnoucím kusem bratří Mrštíků – MARYŠA. Pokud vám toto manželské drama nezprotivila maturitní komise či povinná četba, určitě dorazte do Kulturního domu.

A velkolepé finále celé Kopřivy bude patřit slovenským bratrům z ACTORES. Broadwayský hit DNY V DEŠTI z autorské dílny Keitha Huffa je hrou o síle přátelství a zároveň kriminálním příběhem. Bohužel, Daniel Craig či Hugh Jackman, kteří účinkují v hlavních rolích této hry na Broadwayi, se z pracovních důvodů omlouvají. Na Kopřivě je tedy zastoupí Atila Bocsárszky a Róbert Kobezda z divadla Actores z Rožňavy. Takže vlastně DNI V DAŽDI.

Třicáté výročí Kopřivy se uskuteční ve dnech od 21. do 23. 4. Dvoudenní vstupné na všechna představení stojí 450 korun, pro studenty příjemně zlevněné na 250 korun. Vstupenky na jednotlivá představení se pohybují od 30 do 150 korun. Pro bližší informace a program navštivte www.koprivafest.cz

Zobrazeno 1884 krát
Naposledy upraveno: po., 18. duben 2016 18:30
Pro psaní komentářů se přihlaste