čt., 28. březen 2024 22:57

Galaxie barev představuje největší robotickou show svého druhu na světě

Jak to vypadá uvnitř expozice Jak to vypadá uvnitř expozice Zdroj: Galaxie barev
Interaktivní expozice, kde využijete svou kreativitu na maximum a načerpáte inspiraci. Galaxie barev je ideálním místem, kde můžete upustit uzdu své fantazii a vytvořit něco originálního a svého.

Pokud máte pocit, že už jste v Praze viděli úplně všechno, navštivte Galaxii barev. Nachází se ve vrchním patře nákupního centra na Chodově a nudit se zde určitě nebudete. Galaxie barev je expozice, která nabízí 12 interaktivních exponátů. Každý z nich zcela originální a inspirativní. Vstoupíte tak do vesmíru plného barev a světelných efektů. Vaše cesta začne s deštníkem v ruce a přenese vás do úplně nové reality. Přesunete se ke kaleidoskopickému okénku v nadživotní velikosti, do kterého můžete vstoupit a zažít vesmír na vlastní kůži. Pocit nekonečna prožijete v expozici s šestihrannými krychlemi. Obrovské točící se LED televize promítají barevné efekty a společně se zrcadly imitují nekonečno.

Unikátní je také robotická show, která je největší svého druhu na světě. Tuto show tvoří dva roboti, kteří drží dvě televize a promítají jedinečnou projekci laserů a světel. Propojení umění a robotiky umožňuje pohled do daleké budoucnosti. Nejen mladší návštěvníci pak ocení digitální malování. Můžete si zde vytvořit své originální dílo a jeho výsledek si poté vytisknout na obraz, triko, hrnek nebo puzzle. Tato interaktivní expozice využívá nové techniky pendulum art pomocí kyvadla.

Pokud budete toužit ještě po větším poznáním, můžete si rezervovat návštěvu ateliéru Playpaper. Zde si vytvoříte svůj vlastní abstraktní obraz za pomoci tří uměleckých technik. Ateliér využívá metodu pouring, pendulum art a spin art. Všechny tyto techniky využívají kyvadla a rotačního stolu. Před tvořením obdržíte kombinézu, návleky na boty a rukavice, kreativitě se meze nekladou a na plátno můžete přenést všechny své myšlenky.

Galaxie barev je otevřena od pondělí do neděle od 9 do 21 hodin. Na své si tady přijde každá věková kategorie. Od dětí, které mají chuť objevovat až po starší, kteří hledají inspiraci.

IMG_8174_copy_copy.jpeg

 

IMG_8177_copy_copy_copy_copy.jpeg

 

IMG_8187_copy_copy.jpeg

Autorkou fotografií je Barbora Kozlová

Zobrazeno 202 krát
Naposledy upraveno: út., 2. duben 2024 19:37
Pro psaní komentářů se přihlaste