st., 11. duben 2018 19:03

Komentář: Dwayne "The Rock" Johnson je opravdu všude

Dwayne "The Rock" Johnson Dwayne "The Rock" Johnson Zdroj: The New York Times
Když jste bývalý wrestler, kopa svalů, máte holou hlavu, charizma a talentu na rozdávání, jste pravděpodobně Dwayne Johnson, nejštědřeji placený herec planety. Hrajete v jednom filmu za druhým, mlátíte zlosyny nebo obří monstra, a tyhle dílka pak pomáhate prodávat jako jablka na trhu. "The Rock" je v dnešním showbyznysu na každém rohu a fanoušky to rozhodně neomrzelo.

Není žádná novinka, že profesionální wrestleři jsou nejen velcí bojovníci, ale i velcí showmani. Jejich úkolem je dopřát fanouškům a divákům tu nejlepší podívanou za spousty peněz. Proto není divu, že někteří z nich po skončení kariéry jednoduše utekli k filmu. V současnosti si největší hereckou slávu vydobili Dave Bautista a Dwayne "The Rock" Johnson. Zatímco první zmíněný se našel pouze v roli Draxe Ničitele ze Strážců Galaxie a nadcházejících Avengers: Infinity War, a kromě toho se objevil v rolích spíše bezcharakterních záporáckých goril, Dwayne Johnson střídá jednu hlavní roli za druhou a nikdy nemá dost.

Proč taky. Johnson se svou figurou, přístupem a charizmatem splňuje požadavky neporazitelného akčního béčkového hrdiny, který vždy zachrání situaci. Divák zkrátka ví, že jakmile je na plátně The Rock, všechno bude v pohodě a dočkáme se happyendu. V katastrofickém San Andreas zachraňuje svou rodinu před ničivým zemětřesením v San Franciscu, v Rychle a zběsile pomáhá Vinu Dieselovi zněškodnit teroristy, v novém Jumanji si zahrál videoherní postavu, a tento rok bude ještě zachraňovat Chicago před zmutovanými mazlíčky v Rampage Ničitelé nebo opět zachraňovat rodinu v teroristy napadeném mrakodrapu ve filmu Mrakodrap (a ano, ještě k tomu s protézou). A do toho všeho je hlavní hvězdou seriálu Hráči, kde se snaží mladým sportovcům radit, jak se pohybovat ve světě fotbalového byznysu. 

Co ale stojí za oním neskutečným Johnsonovým úspěchem? Marketing. Především ohromná schopnosti všechno prodat. Film, který The Rock natáčí, může být klidně sebevětší slátanina bez hlavy a paty s příšerným scénářem a robotickou režií, ale můžeme si být jistí, že díky různým propagačním akcím nebo pomocí sociálních sítí na to dokáže Johnson navnadit diváky. Příkladem může být i právě film Rampage, po kterém by bez Johnsona neštěkl ani pes. Možná si to uvědomuje i sám Dwayne, a možná proto v takových filmech hraje, a možná proto je tak náruživě prodává. Mohli bychom říct, že Dwayne je největším producentem guilty pleasure materiálu na světe. Protože i když víte, že sledujete sebevětší blbost, díky němu si to dokážete užít. Je to podle mě naprosto neskutečná vlastnost, kterou rozhodně nemůžeme odsuzovat, protože umět prodat kdejaký "skvost" je přesně to, co Hollywood potřebuje. Protože na filozofických filmech Darrena Aronofského se moc vydělat nedá, že?  

Zobrazeno 1703 krát
Naposledy upraveno: ne., 15. duben 2018 18:56
Pro psaní komentářů se přihlaste