so., 20. duben 2019 02:09

Kontroverzní Billie Eilish zazpívá poprvé v Praze

Talentovaná skladatelka láme rekordy v hitparádách po celém světě Talentovaná skladatelka láme rekordy v hitparádách po celém světě Zdroj: gout.net
Talentovaná zpěvačka a skladatelka Billie Eilish, vlastním jménem Billie Eilish Pirate Baird O'Connell, zahraje poprvé v Praze, a to v úterý 20. srpna ve Foru Karlín. Billie, která se už v roce 2016 proslavila skladbou Ocean Eyes, je teprve 17 let. Koncert se podařilo vyprodat během čtyř minut.

Billie Eilish vydala v pátek 29. března dlouho očekávané album When We All Fall Asleep, Where Do We Go?. Na něj navazuje i stejnojmenné světové turné. V české metropoli se Billie objeví poprvé, ale určitě ne naposledy. Na pražském koncertu se měl jako její speciální host objevit i americký rapper Denzel Curry. Ten se ale z neznámých důvodů koncertu nakonec nezúčastní.

I tak se můžeme těšit na její nejnovější singl You should see me in a crown, který má na Youtube už přes deset milionů zhlédnutí, nebo na hit When the party's over.

Na scéně nejdiskutovanější teenagerská zpěvačka reprezentuje mládež pohlcenou sociálními sítěmi a novými technologiemi. Nemůže však vystát, když ji starší lidé obviňují z nezkušenosti a povrchnosti. „Podceňují sílu mladé mysli, pro kterou je vše nové a vše zažívá poprvé. Jsme ignorovaní, a to je hloupé. Přitom víme všechno,“ řekla v rozhovoru pro britský hudební týdeník NME.

A přestože by klidně mohla prohlásit, že to, co na hudební scéně dělá, je svobodná umělecká výpověď, uvědomuje si i vliv, který na svou generaci v současné době má. Nedávno v Americe vyzvala studenty, aby se zaregistrovali jako voliči a vzali politickou odpovědnost také na sebe.

Mladá zpěvačka pochází ze skladatelské rodiny. Je dcerou herců a hudebníků Maggie Baird a Patricka O'Connella. Má i staršího bratra Finnease O'Connella, který napsal její první singl Ocean Eyes. Tento hit původně složil pro jeho tehdejší kapelu The Slightlys. Billie ve svých ponurých písních zpívá často o úzkosti, depresích či smutku.

Má velice křehký hlas, díky nemuž působí až zranitelně. Občas ve svých písních dokonce šeptá. Billie Eilish má vrozené neuropsychické onemocnění, neboli Touretteův syndrom. Nedávno to přiznala veřejně. Ihned odala, že nechce, aby ji její fanoušci brali jako nemocnou. „Jsem typ člověka, kterému když řeknete, aby něco nedělal, udělá pravý opak,“ podotkla pro NME.

Zobrazeno 6039 krát
Naposledy upraveno: so., 20. duben 2019 14:51
Pro psaní komentářů se přihlaste