út., 10. listopad 2015 22:54

Konvikt zaplavila hudba skupiny Lake Malawi

Lake Malawi Lake Malawi Zdroj: Lukáš Dvořák
Olomouc – Žádná technická podpora, žádné mikrofony, jen čistá akustická hudba a čtyři talentovaní muzikanti. Skupina Lake Malawi zavítala v rámci svého netradičního turné i do Olomouce, kde 10. listopadu v kapli Božího Těla vytvořila neopakovatelnou atmosféru. 

Pro Lake Malawi je letošní podzim ve znamení originální koncertní šňůry s názvem Furch Tour. Podnět k jejímu zrealizování vznikl v Anglii, kde kapela vystoupila na takzvané obývákové So Far Session. I v České republice si proto vybrala místa s jedinečnou atmosférou, kde by takováto vystoupení mohla uskutečnit podle svých představ. V Olomouci zvolili hudebníci kapli Božího těla, která je oslovila prostorem i výbornou akustikou.

Speciálním hostem byla nadějná olomoucká skupina No Distance Paradise, která naladila fanoušky na správnou vlnu. „Je super, když kapely navzájem spolupracují,“ řekl zpěvák skupiny Marcel Procházka směrem k Lake Malawi. Celý koncert se pak nesl právě v tomto duchu. Spolupráce totiž nebyla zřejmá jen mezi oběma skupinami, ale také mezi Lake Malawi a publikem. Všichni nadšeně reagovali na podněty zpěváka Alberta Černého a spolu s kapelou zpívali, luskali a skvěle se bavili za zvuků indie rockové hudby.

„Obdivuju Alberta, jak dokáže prožívat hudbu celým svým tělem. Každá část jeho těla tančí, hlas i gesta rukou jsou plné emocí. Z celé kapely vyzařuje jejich dokonalá souhra a touha dělat muziku,“ vyjádřila své nadšení fanynka Kristýna.

Lake Malawi svou hudbou skutečně žijí a na jejich projevu to bylo znát. „Tohle je víc cool než iPhony,“ pronesl Albert těsně před zvěčněním fanoušků polaroidem. Mimo jiné taky zarapoval, dopřál si oblíbený zpěvácký skok, zaimprovizoval textem o Olomouci, kde strávil svá studentská léta, a společně s Jeronýmem Šubrtem si zahrál čtyřručně na klavír.

Koncert byl výjimečný především blízkou komunikací zpěváka Alberta a všech přítomných, což je jeden z důvodů, proč skupina dává přednost hraní v uvolněnějším prostředí před neosobní koncertní halou.

Zobrazeno 1691 krát
Naposledy upraveno: pá., 13. listopad 2015 11:31
Pro psaní komentářů se přihlaste