pá., 9. říjen 2015 10:12

Kopyto křtilo desku

Opava – Opavská folková skupina Kopyto pokřtila tento pátek již své třetí CD. Kromě písní byl pro všechny příchozí připravený velice zajímavý a zábavný program, který celý koncert znatelně obohatil.

Folková skupina Kopyto patří v opavské hudební scéně ke známým matadorům. Svědčí o tom také skutečnost, že skupina v příštím roce oslaví již své pětadvacáté narozeniny. Její poslední deska má název Zrcadlobytí a nacházejí se na ní hudebně velice zajímavé kousky.

Celou desku nahrálo Kopyto v Opavském studiu Jarhead, ve kterém pracují zejména velice mladí umělci. O nahrávání a následné mastrování CD se staral Petr Janoš. Ten se ostatně také objevil přímo na křtu, kde se do programu zapojil v rámci scénky, ve které celou skupinu osočoval z toho, že zapomněli na všechny připomínky, které k nim ve studiu měl, a nutil je tedy hrát celou píseň znova.

Jako třetí zazněla také skladba V Pohodě, k jejímuž vytvoření se váže zajímavá historka. „V minulosti nás několikrát nařkli z toho, že máme spoustu smutných písní, tak jsem napsal píseň V Pohodě,“ objasňuje autor Pavel Machold, zpěvák a kytarista kapely Kopyto.

Nezapomnělo se ani na píseň Adieu, na kterou má skupina také natočený videoklip. Zajímavostí je, že se do nedávna jednalo o jedinou z písní, kterou kapela opatřila právě videoklipem. Dnes ji však už konkuruje skladba z nového alba Kámen, o jehož natočení se staralo opět studio Jarhead. Mimo jiné se tento nový videoklip na křtu také promítl a sklidil od publika zasloužený potlesk.

Po úvodních pěti písních došlo konečně na samotný křest. Za kmotra Kopyto vybralo netradičně rovnou tři lidi. Prvním byl Pavel Nenkovský, který kdysi umožnil Kopytu jejich první vystoupení. Dalším pak byl Václav Fojftr a posledního kmotra pak kapela vylosovala z diváků, konkrétně z útržků jejich vstupenek.

Následoval set písní, u kterých kapelu doprovázeli také hosté. Mezi nimi byl například Přemysl Khýr na příčnou flétnu, který úspěšně působí ve vlastním projektu s názvem Khýr Brothers. Dále přišla pomoci se zpěvem Marie Černohorská. Svou troškou přispěl také Petr Cieplý, který si s Kopytem zazpíval svou vlastní autorskou píseň, kterou Kopytu poskytl k vlastní aranži, a která se vyskytuje také na novém CD.

Diváci kapelu také jednou vytleskali, a tak musela hrát ještě přídavek, kterým byla právě již zmíněná píseň Kámen. Závěr večera pak patřil prodeji CD, autogramiádě a příjemnému povídání se členy kapely.

Zobrazeno 2689 krát
Naposledy upraveno: čt., 1. únor 2024 22:03
Pro psaní komentářů se přihlaste