ne., 12. březen 2017 21:49

Litovelští divadelníci odkryjí tajemství hradu v Karpatech

Divadelníci Divadelníci Zdroj: www.divadlolitovel.estranky.cz
Litovel – Na divadelní představení Co skrýval hrad v Karpatech se můžete těšit na premiéře 1. dubna v 19 hodin v místní sokolovně. Divadelní hra vznikla na motivy románu Tajemný hrad v Karpatech od spisovatele Julese Verna a podle scénáře Jiřího Brdečky k filmu režiséra Oldřicha Lipského Tajemství hradu v Karpatech. 

Hru začali ochotníci nacvičovat od října minulého roku pod vedením režisérky Jany Burešové, která ještě s Mojmírem Hradilem a Liborem Poláchem napsala scénář a postarala se o kulisy a kostýmy. Jules Verne se při psaní Tajemného hradu v Karpatech inspiroval románem a taky fantastickými povídkami německého spisovatele E. T. A. Hoffmanna, který je považován za jednoho ze zakladatelů fantasy literatury. Podle volné předlohy tohoto románu v roce 1981 natočil O. Lipský filmovou komediální parodii obohacenou o „karpatský“ folklór a na ten neopomenuli ani ochotníci na divadelních prknech. Jako hrdinové této divadelní hry se vám představí Tomáš Pospíšil, Markéta Venosová, Petr Dolinský, Pavel Bureš, Tomáš Dědek, Lukáš Malaska a další.

Komu se zrovna datum premiéry nehodí, bude mít možnost na představení zavítat ještě 2., 14. a 15. dubna vždy v sedm hodin v sokolovně. Vstupenky jsou dostupné v předprodeji v květinářství PINIE na ulici Husova za cenu osmdesát korun, ale budou k dispozici i na místě.

Zobrazeno 1399 krát
Naposledy upraveno: st., 15. březen 2017 17:34
Gabriela Dřímalková

Studentka žurnalistiky, grafička, nadšená fotografka s foťákem a poznámkami neustále po ruce. Velká milovnice psů, dobrého jídla, vaření, hudby, cestování, přírody, knih, ironie, přátel a rodiny. Prostě holka pro každou „špatnost“.

Pro psaní komentářů se přihlaste