pá., 8. listopad 2019 12:53

#martyisdead odhaluje temnou stránka internetu

Plakát k seriálu #martyisdead Plakát k seriálu #martyisdead Zdroj: Bionaut, Mall.tv
Problematika kyberšikany je v poslední době čím dál více diskutovaným tématem. Pojednává o ní také nový seriál internetové televize Mall.TV. Hashtagový název #martyisdead již naznačuje, že se divák na chvíli ocitne ve světě sociálních sítí. Hlavní hrdina Martin Biederman, přezdívaný Marty, tráví mnoho času v jejich zajetí. To už je však minulost. Marty je mrtví. A v souvislosti s jeho smrtí vyplívá na povrch mnoho děsivých skutečností.

#martyisdead je thrillerovým seriálem, který se snaží divákům přiblížit svět sociálních sítí a hrozby, které skrývá. Autorům se povedlo velmi realistiky zpracovat aktuální problematiku. Postupně nám poodkrývají příběh dospívajícího chlapce, jeho myšlenky, touhy a problémy které dennoděnně zažívá. Seriál necílí pouze na dospívající, ale především na jejich rodiče, kteří by se měli dostatečně zajímat o bezpečnost svých dětí na internetu. Důležité je také dodat, že celý projekt je inspirovaný skutečnými příběhy kyberšikany. K dramatičnosti seriálu přispívá také skutečnost, že je natočen retrospektivně.

Hlavního hrdinu si zahrál mladý herec Jakub Nemčok, který má letité zkušenosti v televizních seriálech i v dabingu. Martyho rodiče ztvárnila dvojice Petra Bučková a Jan Grundman. Tito herci dokázali perfektně vystihnout situaci, která nastala po smrti jejich milovaného syna. Snaží se hledat odpovědi, jsou zmatení a také se v nich probouzí pocit viny. Další role ztvárnili Jan Zadražil, mladí herci Sára Korbelová nebo Matěj Havelka.

Režie se ujal Pavel Soukup, scénář napsal Jaroslav T. Miška společně s Janem Stehlíkem. Autorem kamery je Miloslav Holman. Jeho práci mohou filmový nadšenci znát například z filmu Protektor. Seriál vznikl v produkci společnosti Bioneaut, na projektu se podílí také organizace Bezpečně na netu a je zatím nejnákladnějším počinem Mall.TV.
#martyisdead se stal také nedávným vítězem druhého ročníků festivalu Serial Killer. Získal ocenění v kategorii nejlepší webový seriál v rámci střední a východní Evropy. Mezi diváky je seriál velmi oblíbeným. Chválí téma, obsah i jeho zpracovaní. K tomuto závěru přispívá i fakt, že v Česko-Slovenské filmové databázi je aktuálně hodnocený 72 procenty.

V tuto chvíli jsou na Mall.tv ke shlédnutí tři díly z celkových osmi. Nová epizoda vychází vždy v neděli.
Autoři mají také v plánu nezůstávat pouze u internetového obsahu. Od ledna příštího roku zahájí projekce pro školy, po kterých bude vždy následovat také diskuze o tématu.

Zobrazeno 734 krát
Naposledy upraveno: út., 12. listopad 2019 16:42
Pro psaní komentářů se přihlaste