út., 6. prosinec 2016 19:26

Nakoupit dárky nebo darovat kostní dřeň. I takový může být market nezávislé tvorby.

Industry Jewels navštivili Garage Design se svými náušnicemi z betonu. Industry Jewels navštivili Garage Design se svými náušnicemi z betonu. Zdroj: Facebook stránky Garage Design
Znojmo – Vánoce už klepou na dveře a s nimi i shon a nervozita z nakupování dárků pro své nejbližší. Každým rokem ubývá inspirace a pobíhání po obchodech je stále únavnější. Naštěstí existují akce jako znojemský Garage Design. Zimní vtipně pojmenovaný jako Ježíškův, který nabídl možnost spojit příjemné s užitečným, ochutnat punč, cukroví, ale třeba si i nakoupit originální dárky, a tím podpořit mladé umělce.

Garage Design už je znojemskou stálicí a jen těžko by se hledal někdo, kdo neví, o čem je řeč. Již třetí ročník prodejní výstavy nezávislých tvůrců, pořádaný spolkem Umění do Znojma ve spolupráci se Znojemskou Besedou, se konal od 2. do 3. prosince v sále již zmiňované Znojemské Besedy. Předvánoční pohoda na návštěvníky dýchla už před vchodem, kde seděly dvě mladé slečny a nabízely voňavý punč. Hned poté už se každému nabídl pohled na přeplněné stoly a stojany artových výrobků. K vidění toho bylo opravdu hodně, dřevěné šperky a šperky z pryskyřice, pletené či kožené doplňky, originální látkové tašky, bytové doplňky nebo knížky. K těm netradičnějším pak patřily fluorescenční náušnice a náhrdelníky, ručně šité plyšové postavičky a originální vázací motýlky. Ti, kterým už zrak příliš neslouží, si mohli pořídit dřevěné brýle.

Přízemí Znojemské Besedy doslova praskalo ve švech. Slyšet zde bylo i pár hlasů blízkých sousedů, Rakušanů. „Letos je Ježíškův Garage Design poprvé ve Znojemské Besedě. Návštěvnost je slušná, i když trošku menší než v Obrokové ulici, kde jsme měli prostory vloni,“ postěžovala si s úsměvem jedna z organizátorek Andrea Krejčí.

Garage Design nabídl kromě možnosti obdarovat sebe a své blízké i šanci učinit dobrý skutek a zachránit někomu život. A to doslova. I letos se všichni zúčastnění mohli registrovat jako dárci kostní dřeně a pomoct tak těm, kterým už nezbylo nic jiného než věřit na zázraky.

Zobrazeno 1714 krát
Naposledy upraveno: st., 7. prosinec 2016 19:34
Pro psaní komentářů se přihlaste