út., 22. listopad 2016 16:03

Naši furianti budou FurtFURIANTI

Zveme Vás na představení Zveme Vás na představení Zdroj: www.divadlolitovel.estranky.cz
Již tuto sobotu 26. listopadu v 16 hodin se můžete přijít podívat do litovelské sokolovny na premiéru hry s názvem FurtFURIANTI. Ochotnický divadelní soubor Litovel nacvičil netradiční provedení divadení klasiky od Ladisava Stroupežnického Naši furianti.

Další možnost zavítat na předstaní bude ještě v pátek 2. a v sobotu 3. prosince v 19 hodin. V hereckých rolích se Vám představí Michal Schmalz, Iva Schmalzova, Michal Rakowski, Zdeněk Šmíd, Míla Calábková, Bára Antonová, Mirko Spurník, Zdena Sedlářová, Martin Truxa, Tomáš Dědek, Tomáš Vacek, Zuzana Vacková, Josef Andrle, Jaroslav Skála, Romana Ambrožová a děti.  

Kdo by neznal divadelní klasiku Naši furianti. Původní děj přenesl režisér Pavel Soldán do současnosti a tím Furianti získali nový rozměr. „Od dubna 2016 jsme pro Vás začali nacvičovat divadelní hru na motivy Našich furiantů. Jde o převedení klasického divadelního kusu do prostředí soudobého venkova. Cílem je Vás pobavit a také ukázat, že problémy lidí před 150 lety a dnes jsou v podstatě pořád stejné," uvádí na webových stránkách divadlo. 

Divadelní soubor v Litovli není žádný nováček, ale „na prknech co znamenají svět" amatérští herci působí už 18let. Souborem prošla stovka herců a stává se tak největším sokolským divadlem v ČR. Za dobu působnosti odehráli několik představení. Například Škola základ života, Limonádový Joe, Rychlé šípy, Saturnin k vašim službám, Světáci, Co vám kdo dá?, Švejku! a spoustu dalších her. 

 

 

Zobrazeno 2493 krát
Naposledy upraveno: st., 23. listopad 2016 20:24
Gabriela Dřímalková

Studentka žurnalistiky, grafička, nadšená fotografka s foťákem a poznámkami neustále po ruce. Velká milovnice psů, dobrého jídla, vaření, hudby, cestování, přírody, knih, ironie, přátel a rodiny. Prostě holka pro každou „špatnost“.

Pro psaní komentářů se přihlaste