so., 14. duben 2018 12:47

Našim fanouškům můžeme jen a jen poděkovat, říká Dudová, kapitánka olomouckého volejbalového týmu

Olomouc porazila Ostravu a je jednu výhru od finále Olomouc porazila Ostravu a je jednu výhru od finále Zdroj: cvf.cz
Olomouc - Volejbalový klub Univerzity Palackého je jednu výhru od finále volejbalové extraligy žen. Středeční zápas zvládly volejbalistky Olomouce na výbornou, a pokud tým z Ostravy porazí i dnes, postoupí do finále, kde už na ně čeká tým z Prostějova. K vítězství jim pomáhají i fanoušci, kterých v letošní sezóně chodí na zápasy opravdu hodně. "Před takovým publikem se hraje vždycky lépe," říká kapitánka olomouckého týmu Katarína Dudová.

Jak hodnotíte středeční zápas s Ostravou? V čem byl olomoucký tým lepší nebo naopak Ostrava horší?

Myslím si, že první dva sety jsme byly oproti Ostravě lepší ve všech herních činnostech. Ve třetím setu už to bylo napjatější a vyrovnanější, zase to byl ten náš pověstný třetí set, který se nám nepovedl ani v Ostravě. Možná na tom měla určitý podíl ženská psychika, možná to byla hra pro diváky, aby si to víc užili. Nicméně jsem ráda, že jsme tu koncovku zvládly a zvítězily 3:0.

Co říkáte na takový počet fanoušků? Na domácí zápasy jich pravidelně chodí přes 800, což je oproti zápasům v Ostravě téměř dvojnásobný počet.

Co vám budu povídat, je to super. Poděkovat musím hlavně mým studentům, kteří chodí pravidelně na každý zápas a vytváří v hale výbornou atmosféru.

Je pro vás takové množství diváků povzbuzením, nebo jste naopak nervózní, když vidíte, kolik lidí se na vás přišlo podívat?

Před takovým publikem se hraje vždycky lépe, rozhodně je to lepší, než kdyby tu lidé jen seděli a nadávali. Pro nás je taková atmosféra určitě povzbuzující a můžeme za ni našim fanouškům jen a jen poděkovat.

Bývala v Olomouci taková fanouškovská základna už dřív, nebo je to záležitost až tohoto roku? Myslíte, že v tom hrají určitou roli i vaši studenti, které letos učíte prvním rokem?

Když jsem tu před třemi lety začínala, tak tu tolik fanoušků určitě nebylo. Každým rokem se to však zlepšovalo a zlepšovalo a teď si myslím, že je to úplná senzace. Co se týče mých studentů, tak si myslím, že oni jsou právě těmi, kdo vytváří tu pravou náladu. Lidé kolem se pak už jen chytí a vznikne parádní atmosféra v celé hale.

Jste jednu výhru od finále. Je něco, na čem by měl ještě olomoucký tým zapracovat, aby v sobotu v Ostravě vyhrál?

Vždycky je co zlepšovat, ale myslím si, že pokud budeme hrát tak, jako dnes v prvních dvou setech, tak bychom neměly mít problém. Pokud ale budeme dělat zbytečné chyby a budeme tak Ostravě pomáhat, tak to bude ještě napínavé.

Minulou sobotu to v Ostravě vypadalo pro Olomouc velmi nadějně. Váš tým vedl 2:0 na sety, nicméně ve třetím setu se ostravský tým vzpamatoval, dotáhl to až do tiebreaku, a nakonec porazil Olomouc 3:2. Byly to právě ony zbytečné chyby, kvůli kterým jste tento zápas prohrály?

Určitě ano, ničím jiným jsme si zápas neprohrály. Jen zkažených servisů jsme měly za zápas sedmnáct, což je na nás obrovské číslo. Takže pokud se těchto chyb v příštím zápase vyvarujeme, tak věřím, že bychom ho mohly zvládnout.

Trenér vašeho týmu v pozápasovém rozhovoru zmínil i podle něj špatná rozhodnutí rozhodčích. Myslíte si, že i to ovlivnilo výsledek zápasu?

Nechci se vymlouvat na rozhodčí, sice tam bylo pár sporných momentů, ale určitě to nebylo jen o nich. Bylo to hlavně o nás a o naší hře. A jak už jsem řekla, pokud zvládneme hru bez chyb a budeme hrát tak, jak to umíme, tak ani rozhodčí nic neovlivní.

Dalšími týmy, které bojují o extraligové finále, jsou týmy z Brna a Prostějova. Prostějov si už dnes může zajistit účast ve finále, jelikož vede 2:0 na zápasy. Pokud by se vám podařilo probojovat se do finále, se kterým z těchto dvou týmů byste šly do finále radši?

Nebudeme si nic nalhávat, podle posledních zpráv vede Prostějov 2:0, možná už mají dokonce i po zápase, takže si myslím, že je to jasné. Určitě by pro nás bylo lepší Brno, jelikož s ním máme tuto sezónu příznivější bilanci, ale pokud se do finále dostaneme, tak nám nezbyde nic jiného než se s Prostějovem o to vítězství porvat.

Zobrazeno 1559 krát
Naposledy upraveno: ne., 15. duben 2018 19:47
Pro psaní komentářů se přihlaste