pá., 30. říjen 2015 02:14

Nenávist je ta nejlepší reklama

Majitel The White Moose Café - Paul Stenson Majitel The White Moose Café - Paul Stenson Zdroj: Facebook The White Moose Café
Irsko, Dublin - Paul Stenson je majitelem restauračního zařízení The White Moose Café v Irském Dublinu. V srpnu tohoto roku napsal na facebookovou stránku svého podniku sarkastickou zprávu mířenou proti veganským zákazníkům. Stenson ve zprávě vegany nabádá, aby se předem ohlásili, pokud chtějí jíst v jeho restauraci. A to z toho důvodu, že nemá na svém menu 50 000 položek vyhovujících jejich svérázným dietním požadavkům. Tento facebookový příspěvek napsal po zkušenosti s veganskou zákaznicí, kterou nebylo snadné obsloužit.

Co se však nestalo. Právě tato žena objevila Stensonův status a nevědomky odstartovala něco, co nikdo nečekal. Okamžitě totiž napsala urážlivé hodnocení na stránky podniku a rozeslala ho na různé veganské facebookové stránky. Negativní komentáře a urážky se začaly objevovat na webu podniku i na facebookové stránce od různých veganů z celého světa. Paul překvapený náhlou reakcí napsal nový status, ve kterém se opět sarkasticky podivuje nad faktem, že ho negativně hodnotí lidé z druhého konce zeměkoule, kteří jeho restauraci nikdy nenavštívili. Zároveň si rychle uvědomil potenciál nastalé situace a rozhodl se vrátit úder. Jeho dalšímu facebookovému příspěvku dominoval nadpis "Všem veganům je zamezen vstup". Dále v něm napsal, že vegani, kteří se pokusí vstoupit do jeho podniku, budou na místě zastřeleni. Vše myšleno samozřejmě ironicky.
Proud negací se ještě zvýšil. Majitel tedy pokračoval. Nejprve vysvětlil, že si dělal legraci, postupně přidával lehké popichování veganské komunity. Korunu zprávě nasadil, když přidal P.S. „Stále je vám zamezen přístup a stále budete na místě zastřeleni. V obou věcech jsem smrtelně vážný!".
Po tomto postu se proud negativních reakcí ze strany veganské komunity proměnil doslova v příliv. Paul Stenson přiznal, že mu poštu zaplavily stovky přání smrti a některé z nich sdílel i na Facebooku. Díky tomu všemu si podniku a celého „případu“ začali všímat i „normální jedlíci", kteří se postavili na stranu Paula svými příspěvky s pozitivním hodnocením. Jejich počet se zanedlouho rovnal počtu negativních příspěvků. Zároveň většina příslíbila, že se rozhodně v podniku zastaví, pokud do Dublinu zavítají.
Majitel White Moose Café pak napsal děkovný status adresovaný všem veganům, kteří virtuálně rozšířili povědomí o jeho restauraci a pobídl je k ještě většímu negativnímu šíření. Zároveň zmínil, že ve skutečnosti nikdy neměl v úmyslu vegany neobsluhovat, pouze by byl rád, kdyby se nahlásili předem, aby se jejich kuchař mohl lépe připravit.
Z White Moose se během necelých dvou dnů stala nejznámější restaurace v Irsku a proslavila se i ve světě. Heslo veganské komunity „Každý život má cenu“ očividně pro život Paula Stensona neplatí. Ten si ale vrásky dělat nemusí, vždyť co je pár rozzlobených veganů proti celosvětové reklamě.

Zobrazeno 1813 krát
Naposledy upraveno: pá., 30. říjen 2015 21:14
Pro psaní komentářů se přihlaste