po., 30. listopad 2015 18:26

Nové album Adele obsazuje první příčky hudebních žebříčků

Britská zpěvačka Adele vydala v polovině listopadu nové album s názvem 25. Od jejího posledního veleúspěšného kousku 21 přitom uběhlo už bezmála pět let. Na novinku proto všichni fanoušci netrpělivě vyčkávali.

První a zároveň titulní skladba alba, melancholické Hello, se spolu s klipem na oficiálním YouTube kanálu zpěvačky objevila s téměř měsíčním náskokem. Mezi fanoušky sklidila velmi pozitivní ohlasy. Rozproudila ale také řadu debat o svém poslání či skrytém milostném vzkazu. "Není o nikom konkrétním. Je o přátelích, bývalých partnerech, o mně samotné, o mé rodině. Je také o mých fanoušcích," uvedla zpěvačka k songu Hello, který, jako většinu svých skladeb, sama napsala.

Následující skladba Send My Love (to Your New Lover) je ukázkou rytmických hlasových smyček, obsahově však setrvává na vlně nešťastné lásky a celkově patří mezi skladby, které se na albu nesou ve stejném duchu a poslechově splývají. Píseň, která rozhodně vybočuje, se nazývá I Miss You. Stejně tak i závěrečná skladba Sweetest Devotion, která zaujme nejen svou melodií, ale i nezvykle pozitivní obsahovou stránkou.

Všechny zmíněné písně mají jedno společné - producenta Paula Epwortha, který už v minulosti se zpěvačkou spolupracoval na písni Skyfall. Ta zazněla jako titulní píseň stejnojmenného třiadvacátého dílu filmové bondovky.

Zpěvaččino třetí studiové album obsahuje jedenáct skladeb. Okamžitě obsadilo přední místa světových hitparád, jako první zaznamenalo slávu ve Spojeném Království, kde se Adele narodila. Stejně na tom bylo třeba v Německu a Francii. "Albem 25 dávám vědět, kým jsem se stala, aniž bych si to vlastně uvědomovala. A omlouvám se, že to trvalo tak dlouho, ale však vy víte, to je prostě život," vzkázala zpěvačka fanouškům.

Zobrazeno 2561 krát
Naposledy upraveno: ne., 25. únor 2024 22:53
Pro psaní komentářů se přihlaste