út., 8. prosinec 2020 11:54

OKTAGON 20: Na co se můžeme těšit?

Milan Ďatelinka, Karlos Vémola a Ivan Buchinger Milan Ďatelinka, Karlos Vémola a Ivan Buchinger Zdroj: https://oktagonmma.cz/event/oktagon-20/
MMA se kvůli každému uskutečněnému turnaji těší čím dál tím větší popularitě. Mnoho lidí tvrdí, že v pomyslném žebříčku oblíbenosti sportů v České republice MMA dohnalo tenis, a je tak na třetím místě za fotbalem a hokejem. Hodně tomu nahrála i situace z letošního jara, kdy se celý sportovní svět v tuzemsku zastavil a MMA byl první sport, který se rozjel. Několik desítek tisíc lidí mohlo na přelomu jara s létem sledovat unikátní projekt Oktagon Underground. 

Promotéři organizace Oktagon Ondřej Novotný a Pavol Neruda vycítili potenciál MMA v Česku, a proto nás v posledních měsících zahlcují atraktivními turnaji. Ten jubilejní dvacátý se odehraje 30.12.2020 v „pevnosti Brno“, jak oba promotéři označují Boby Centrum v Brně. Podle chystané karty se máme na co těšit.

Karlos „Terminátor“ Vémola

Největším tahákem turnaje bude opět legenda českého mma Karlos „Terminátor“ Vémola, který se po jednom roce opět podívá do polotěžké váhy. Pro Karlose to bude již třetí zápas od 17. října, kdy se v domluvené váze do 90 kg postavil proti Robertsenovi z Norska. Svého severského protivníka ukončil ve třetím kole na submisi a hned po té se začal soustředit na svého dalšího soupeře, tentokrát ve střední váze do 84 kg, Václava „Babu Jagu“Mikuláška. Toho v hlavním zápase Oktagonu 19 ukončil za 122 vteřin taktéž na submisi. Karlosova hlavní motivace je odveta s vítězem zápasu století Attilou Veghem, a proto teď musí porazit každého, koho mu promotéři Novotný s Nerudou dají. 

Ivan „Buki“ Buchinger

Dalším velkým tahákem bude návrat slovenské legendy Ivana „Buki“ Buchingera na československou půdu. Tento matador původem z Gabčíkova, který zanedlouho oslaví 35. narozeniny, se v premiéře v organizaci Oktagon utká v pérové váze. Soupeř pro Buchingera se zatím hledá. Mimochodem, „Buki“ je jediný zápasník z Česka nebo Slovenska, který se postavil proti slavnému Conoru McGregorovi. V roce 2012 mu podlehl v prvním kole na K.O. v titulovém zápase pod organizací Cage Warriors. 

Hošek vs. Ďatelinka

Sparťan vs. Belasý. Tak by se dal nazvat další atraktivní zápas dvou nadšenců svých oblíbených fotbalových klubů. Na jedné straně David Hošek, člen Renegade Prague Gymu. Bojovník se silným osobním příběhem, ale především ohromnou bombou v zadní ruce. Hošek je nejspíše nejchytřejším bojovníkem v Oktagonu, jelikož mu ve 14 letech naměřili 130 IQ. 27 letý Hošek se do klece vrátí po roce. Naposledy se Hoškovi postavil ve vyprodané O2 Aréně Jakub Běle. Hošek dokázal zvítězit ke konci první kola na technické K.O. Na straně druhé je Milan „Mr. Comebacki“ Ďatelinka, aktuální jednička střední váhy Oktagonu. „Mr. Comebacki“ útočí na čtvrtou výhru v řadě. Všechny tři poslední zápasy dokázal rodák ze Žiliny ukončit v prvním kole a to hned třemi různými způsoby. Mikuláška ukončil na submisi, Miroslava „Inkvizitora“ Brože ukončil na tvrdé K.O., a v roce 2018 na Oktagonu 9 vyhrál nad Pavlem Salčákem na technické K.O. Jak Hošek, tak Ďatelinka se v minulosti zúčastnili nelegálních bitev mezi fanoušky fotbalových klubů, Hošek za Spartu, Ďatelinka za Slovan Bratislava. Je s největší pravděpodobností jasné, že vítěz této bitvy se poté utká o titul s Karlosem Vémolou.

Legierski vs. Paradeiser 

Bohužel se nejspíš nedočkáme titulové bitvy. Tou měl být zápas v lehké váze mezi šampionem Mateuszem Legierskim z Polska a aktuální jedničkou lehké váhy Ronaldem Paradeiserem ze Slovenska.

Zápas se s velkou pravděpodobností zrušil kvůli zranění jednoho z bojovníků. Další možností může být důležitý zápas Mateusze v organizaci KSW. Legierski po získaném titulu na turnaji Oktagon Prime 3 podepsal s KSW smlouvu, která mu umožňuje zápasit stále pod Oktagonem.

Další zápasy 

Na posledním turnaji roku se však můžeme těšit i na další bitvy v lehké váze. Jednou z nich bude Brichta vs. Kohout, tou druhou dlouho avizovaný fight mezi Miroslavem Brožem a Janem Malachem. Pro Miroslava Brože to bude první zápas v lehké váze v kariéře. Od roku 2018 nastupoval ve střední váze, poté ve welteru, teď to „Inkvizitor“ zkusí ve váze do 70 kg.

Promotér Ondřej Novotný před pár dny na svém instagramu umístil do sekce stories v pozdních hodinách video, ve kterém vysvětloval, jaké útrapy a zklamání přináší jeho práce matchmakera, nicméně poté se usmál a řekl, že se mu po několika hodinovém vyjednávání podařilo zajistit velkou bombu pro Oktagon. Každého, kdo sleduje MMA dlouhodobě, asi hned napadla akvizice legendárního Yoela Romera. Romero se stal před pár dny volným fighterem, jelikož ho po sedmi letech propustila nejlepší organizace na světě UFC. Představí se tato nestárnoucí legenda v Oktagonu? To se dozvíme již 30. prosince 2020.

Zobrazeno 659 krát
Naposledy upraveno: st., 9. prosinec 2020 14:40

Související články

GLOSA: Svatý Babiš v Prezidentském duelu
GLOSA: Svatý Babiš v Prezidentském duelu
  ne., 22. leden 2023 22:38
V Česku přibývá trans dětí
V Česku přibývá trans dětí
  čt., 19. leden 2023 22:31
Kauza Tate
Kauza Tate
  so., 21. leden 2023 10:22
Pro psaní komentářů se přihlaste