út., 6. duben 2021 20:31

OKTAGON 23: Návrat legendy a titulová bitva

OKTAGON 23: Buday vs. Minda OKTAGON 23: Buday vs. Minda Zdroj: https://oktagonmma.cz/event/oktagon-23/
Organizace OKTAGON nám již 1. května doručí 23. číslovaný turnaj s hlavním tahákem v podobě titulové bitvy v těžké váze a návratem legendy českého MMA Petrem "Monstrem" Knížetem. Pevnost Brno, jak promotéři místo konání turnajů nazývají, nám nabídne už počtvrté v řadě titulovou bitvu na číslovaných turnajích. O uvolněný pás v těžké váze bude konečně zápasit Martin Buday, který už několikrát musel zápas odložit kvůli problémům s covidem. Proti němu se postaví rodák z Polska Kamil Minda.

S dalším turnajem, který nám přinese největší tuzemská organice OKTAGON, se můžeme těšit na skvělé atraktivní zápasy napříč většinou váhových kategorií.

Martin  "Badys" Buday vs. Kamil Minda

Po dlouhé nemoci způsobené covidem, se nám v titulové bitvě do 120 kg představí "Badys" ze Spartakus Fight Gymu. Držitel fialového pásu z brazislkého jiu-jitsu se v zápase ukáže poprvé od 14. září 2019. Na turnaji OKTAGON 14 ukončil ve druhém kole Daniela Dittricha a zajistil si tak pozici vyzyvatele. Buday se měl nejprve utkat se šampionem těžké váhy Michalem Martínkem. Ten ale po získání pásu odešel z organizace OKTAGON do ruské ACA. Buday samozřejmě o šanci získat pás nepřišel, promotéři mu místo Martínka přiřadili Kamila Mindu. 

Kamil Minda má se svým protivníkem jednu společnou věc. Oba se ve svých posledních zápasech utkali s Danielem Dittrichem. Minda Dittricha porazil na turnaji OKTAGON 18 na technické KO v 1. kole. Výhrou si zajistil místo v boji o pás těžké váhy. Kamil Minda je veteránem MMA. Za svoji kariéru stihl vyhrát šest zápasů a pouze jednou prohrát. Ve svých 35 letech má zkušenosti z polských organizací např. FEN (Fight Exclusive Night). Pro Mindu bude zápas proti Budayovi druhým zápasem pod hlavičkou Oktagonu a zároveň bude útočit na pátou výhru v řadě. 

Buday má však převahu ve výšce, rozpětí, ale paradoxně i ve zkušenostech. Ve svých 28 letech má o jeden zápas víc než jeho protivník. Na svém kontě má sedm výher, z toho všechny dokázal ukončit před limitem a jednu porážku. "Badys" bude útočit na sedmou výhru v řadě.

 Petr "Monster" Kníže vs. Andrea Fusi 

 Návrat legendy. Jinak se snad zápas "Monstera" popsat nedá. Svoji profesionální kariéru začal výhrou v organizaci Night of the Gladiators v roce 1999. Svůj zatím poslední zápas měl o 20 let později. Do Oktagonu jde jen s jedním cílem. Získat opasek. Kníže za svou dlouhou kariéru nasbíral 11 vítězství a jen jednu porážku. Tu si odnesl v titulovém zápase organizace MMAA proti dalšímu legendárnímu fighterovi. Tím byl Karlos "Terminátor" Vémola.  Nepřátelství, které mezi sebou obě legendy měly opadlo a Vémola je teď "Monsterův" sparing partner. 

"Monsterovi" bude v cestě k získání opasku welterové váhy stát 28letý Andrea Fusi z Itálie. Fusi, přezdívaný "Il Barbaro" je bývalým účastníkem prestižní organizace Bellator. Na svém kontě má osm výher a pět porážek. Zápas proti "Monsterovi" bude jeho prvním v Oktagonu. 

Petr Kníže jasně po vstupu do organizace prohlásil, že si jde pro titul welterové váhy. Aktuální šampion welteru je David Kozma, se kterým už Kníže zkušenosti má. V prosinci roku 2017 ho Kníže porazil na body. Promotér Novotný však na poslední tiskové konferenci oznámil, že legendární "Monster" musí porazit minimálně dva své budoucí protivníky, aby se k titulové bitvě dostal. Pokud tak Kníže učiní a Kozma do té doby zůstane šampionem, dočkáme se velmi zajímavé odvety. 

 

Václav "Baba Jaga" Mikulášek vs. Thomas "Saint" Robertsen

Oba jejich poslední zápasy dopadly stejně. Oba ukončil ten samý muž, Karlos "Terminátor" Vémola. Mikuláška na Rear-Naked choke po dvou minutách prvního kola, Robertsena po minutě ve třetím kole na North-South choke. Déle tedy s Vémolou vydržel Nor. Nutno podotknout, že jejich zápas se odehrál v domluvené váze do 90 kg, zatímco Mikuláškův zápas ve váze střední. Favoritem je podle většiny jednatřicetiletý veterán Cage warriors a policista z povolání Robertsen. Ten je na negativní vlně dvou porážek v řadě, proto se bude o to více snažit, aby nenasbíral velice nepopulární tři porážky v řadě. Celkově se rodák ze Sarpsborgu pyšní bilancí osm výher a čtyř proher. 

 Mikulášek si před zápasem s Vémolou pro sebe získal mnoho pozornosti, bohužel po spackané tiskové konferenci OKTAGONU 17 se pozornost přeměnila ve velkou nenávist na jeho osobu. Mikulášek se po zápase nezvládl vypořádat s jasnou prohrou a na konferenci se snažil vyprovokovat Vémolu. To se mu nepodařilo. Ještě navíc stihl urazit Lucii Pudilovou, když si myslel, že má vypnutý mikrofon. Mikulášek se veze střídavě na vlně proher a výher, celkově to má 7-7. Nicméně do tohoto zápasu nastoupí podle veřejnosti jako outsider.

Andrej Kalašnik, Roman Paulus, Michal Konrád, Tereza Bledá, Leo Brichta

Nebude chybět ani brněnské "AK-47" Andrej Kalašnik, sparing partner Jiřího Procházky z Jetsaam Gymu, nebo sběratel Tipsport výkonů večera Leo Brichta. Ti a mnoho dalších se představí už 1. května v "Pevnosti Brno". 

 

 

Zobrazeno 21 krát
Naposledy upraveno: čt., 8. duben 2021 18:12
Pro psaní komentářů se přihlaste