po., 8. říjen 2018 15:27

Piráti na suchu. Chomutovu se nedaří odrazit ode dna

Trenér Chomutova Vladimír Růžička při utkání v Pardubicích Trenér Chomutova Vladimír Růžička při utkání v Pardubicích Zdroj: Petr Kozelek - TOPfoto
Osm zápasů, osm proher. Takto zatím vypadá statistika chomutovských Pirátů. Nikdy v historii nezačali sezónu tak špatně jako letos. Podaří se jim odrazit ode dna? Pomůže jim nejnovější posila Radek Duda?

Kometa Brno, Mountfield HK, Liberec, Litvínov, Plzeň, Sparta, Vítkovice a nejnověji i Pardubice. To jsou všechny týmy, které v letošní extralize dokázali Chomutov porazit. Právě zápas proti Pardubicím vypadal pro Piráty nejnadějněji. V polovině druhé třetiny vedli 3:1. Náskok ovšem nedokázali udržet a domů odjížděli s porážkou 3:5. Ivan Huml během utkání komentoval výkon svého družstva, které ještě minutu před koncem druhé třetiny vedlo 3:1: „Skvělých 19 minut, jedno špatné oslabení. To nás pronásleduje celou dobu.“ Nutno podotknout, že v tomto konkrétním zápase chomutovské oslabení nebylo tak špatné. Dokázali ubránit šest z osmi přesilových her soupeře. Těžko tedy svádět mizerné výkony týmu pouze na špatná oslabení.

Jedním z řešení má být příchod Radka Dudy do týmu. Duda v extralize naposledy působil před více než dvěma lety. Mnozí diváci si ho jistě pamatují jako hráče, který dokázal způsobit rozruch v útočném pásmu. „Je to hráč, který dokáže zvednout tým, je to bouřlivák, tahoun, který je ve hře důrazný a nepříjemný, protihráči s ním mají problémy,“ říká o Dudovi bývalý hokejista Martin Procházka. Ve svém prvním utkání za Chomutov si Duda připsal jednu asistenci. Ve hře byl aktivní, nebál se sám vymýšlet gólové situace. Ukázal se tedy jako šťastná volba, která by týmu mohla v příštích zápasech pomoci.

Jak se Chomutovu povede dál je zatím ve hvězdách. Radek Duda se zdá jako dobrá volba, ale je to všechno, co bude Pirátům stačit? Na to si budeme muset počkat do dalších zápasů.