pá., 30. duben 2021 09:40

Plíce po kouření e-cigaret jsou plné internetového spamu

Ilustrační obrázek Ilustrační obrázek Zdroj: Wikipedia commons
O škodlivosti běžných tabákových výrobků se již ví mnoho. Avšak jak, nebo jestli, škodí kouření e-cigaret, nebylo do nedávna zcela jasné. Nyní se však karta obrací.

Běžná e-cigareta se skládá ze žhavící hlavy, nádržky s tekutou náplní a baterky. Ta má za účel napájení žhavící hlavy. Při podrobném rozebrání domnělé baterky však lze zjistit, že baterie nevyplňuje celý prostor obalu a zbylý prostor vyplňuje přijímač internetové pošty. Ne zcela nepodobně jako e-pošta, e-cigareta přijímá informace z internetu, zatímco e-kuřák bez jakýchkoliv obav e-kouří, e-cigareta mu skrze kouř pašuje do plic škodlivý internetový spam.
Pouze jediný z výrobců e-cigaret odpověděl na dotaz, proč je takové zařízení v e-cigaretě. Za zaručení anonymity výrobce se autorka článku dozvěděla důvody umístění takové součástky do e-cigarety. Během vývoje e-cigaret se výrobci ve většině potýkali s finančními problémy a tento problém měl být vyřešen umístěním e-pošty, která by přijímala reklamní sdělení a za pomocí inhalace by se reklama vstřebávala do plic.


Tabáková lobby a internetový prohlížeč
Technologicky významný skok kupředu se však nekonal, ekonomický přínos se neukázal jako příliš zásadní a zkušební e-kuřáci si stěžovali na těžkost na plicích a někteří i na virová onemocnění. Přijímač e-pošty v cigaretách měl zásadní nedostatek, neměl anti-spamovou ochranu. V tichosti byl tedy experiment ukončen, tedy měl být. Proč tedy přijímač e-pošty zůstal v konstrukci e-cigaret?
Nastupující technologická novinka, jakou e-cigarety, byly a jsou trnem v oku tabákovým koncernům. Sabotáž e-cigaret tímto způsobem se nyní projevuje. Spamy, viry a newslettery ucpávají průdušky a plicní sklípky uživatelů, pro lidský organismus na zatím smrtelně nebezpečné emaily od nigerijských princů není lék.
Průlomem by mohlo být zavedení antivirové ochrany, která by se také inhalovala pomocí e-cigaret. To by mohlo přitáhnout velké hráče trhu. Firmy vyvíjející antivirové programy by mohly uvažovat o inhalačních verzích těchto programů. Budoucnost by mohla také přinést inhalační verze internetových vyhledávačů a inhalačních permutací známých streamovacích služeb.

Zobrazeno 52 krát
Naposledy upraveno: pá., 30. duben 2021 13:47

Související články

Pro psaní komentářů se přihlaste