ne., 1. listopad 2015 21:51

Po Andrově stadionu vyloupili mladoboleslavští i Kohoutí plechárnu

Utkání mezi Olomoucí a Mladou Boleslaví Utkání mezi Olomoucí a Mladou Boleslaví Zdroj: Anna Doškářová
Olomouc - Po včerejší bitvě na Andrově stadionu, odkud si fotbalisté Mladé Boleslavi odvezli všechny 3 body díky gólu Magery v 90. minutě, se boj přesunul o několik desítek metrů vedle do "Kohoutí plechárny". Tam dorazili Bruslaři z města automobilů. Ti chtěli napodobit své juniory, kteří zde v sobotu porazili domácí Olomouc 0:5

A ihned od první minuty se jim to dařilo. Kapitán hostů Výborný přihrál žabičkou puk Jarůškovi, který číhal za obranou Olomouce na jejich modré čáře. S přehledem si pohlídal, aby se nedostal do offsidu, a když se dostal před samotného brankáře Konráda, tak s chladnou hlavou zamíchal pukem a uklidil ho za gólmanova záda - 0:1. To vše po pouhých 35 vteřinách hry. O dvě minuty později mohl za domácí vyrovnat Knotek, ovšem štěstí bylo na straně Ritticha, jehož trefila černá pryž do ramene a odrazila se mimo jeho svatyni. Od té doby se většina soubojů odehrávala ve středním pásmu. Výjimkou byly přesilové hry. Ty si mladoboleslavští zahráli dvě, přičemž několikrát ohrozili Konrádovu branku. Ani jedna ze šancí však mezi třemi tyčemi neskončila. Totéž platí i o jediné přesilové hře domácích, protože Kohouti se během ní nedostali ani k jedné střele na Ritticha.

Do druhé třetiny vstoupili olomoučtí aktivněji. Jejich snaha vyústila ve faul hostujícího Holuba, za nějž dostal od rozhodčích menší dvouminutový trest. Kohouti uzamkli Bruslaře v jejich obranném pásmu a ze všech stran obstřelovali Rittichovu branku. Gólman byl však vždy na správném místě. Ve 31. minutě utkání měl ale brankář z Mladé Boleslavi velké štěstí. Střelu Ondrušky sice vyrazil, ale jen nad sebe, a puk tak skončil na horní síťce branky. Z následující přesilové hry nedokázali domácí nic vytěžit a tak se pouhé 4 vteřiny po jejím skončení prosadili podruhé středočeši. Žejdl se uvolnil kolem jednoho z olomouckých obránců a bekhendem rozvlnil síť za Konrádem - 0:2. Následovalo vyloučení domácího Valenty a tentokrát to byli hráči z města automobilů, kteří nepustili Kohouty z jejich obranné třetiny. Látal poslal pas na modrou čáru Žejdlovi, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě, a 5 vteřin před koncem početní výhody ji využil - 0:3. V poslední minutě a půl prostřední části hry již branka nepadla a tak se hráči odebrali do kabin za stavu 0:3.

Ani přestávka nezastavila gólovou smršť hostů. Ve 42. minutě se dostal Hyka před Konráda týmž způsobem, jako při první brance Jarůšek, a stejně jako on se ani mladoboleslavský odchovanec nemýlil a zvýšil na 0:4. O pouhé tři minuty později byl Laš potrestán dvěma minutami za podražení. Moc dlouho však na trestné lavici neposeděl. Neuběhlo totiž ani 20 sekund a Pabiška před branou šikovně tečoval nahození Hyky až za Konráda - 0:5. V tu dobu to již s domácími nevypadalo dobře a mezi diváky se našlo jen málo fanoušků, kteří by ještě věřili v bodový zisk. Ve 47. minutě však Zeman zakouzlil před Rittichem a mezi svýma nohama poslal puk najíždějícímu Houdkovi, který s přehledem trefil odkrytou branku a vstřelil tak první gól Kohoutů - 1:5. Gólový účet zápasu však ještě stále nebyl zdaleka uzavřen. Uběhlo totiž jen pět minut a domácí Laš, díky jehož vyloučení přidali mladoboleslavští pátý gól, odčinil tuto svoji chybu vstřeleným gólem. Buc nastřelil Ritticha, ten však puk neudržel a již zmíněný Laš ho tak doklepl do branky - 2:5. Necelých pět minut před koncem zápasu nastřelil olomoucký Houdek tyč. Mrzet ho to však nemuselo, protože krátce na to přidal střelec předchozí branky Laš další přesný zásah. Zakončil tak přečíslení dva na jednoho a snížil na rozdíl dvou branek. Ihned na to si vzali hosté oddechový čas. Dvě minuty jsou totiž v hokeji na vstřelení dvou gólů stále ještě dostatečně dlouhé. Domácí vsadili vše na jednu kartu a již v tomto čase odvolali gólmana Konráda. Tento tah se jim ale nevyplatil. V čase 58:04 dal konečnou podobu skóre Bruslař Jarůšek, který tak vstřelil první a také poslední gól utkání. Sedm vteřin před koncem sice Buc dopravil puk za brankovou čáru ovšem to až po přerušení hry a tak rozhodčí gól neuznali.

Po uplynutí šedesáti minut tak na světelné tabuli svítil konečný výsledek 3:6. Tolik gólů však před začátkem utkání nikdo nečekal. Olomoučtí se totiž pyšnili nejnižším počtem inkasovaných branek v extralize a na druhé straně hosté nastupovali v brance s gólmanem Rittichem, který měl nejvyšší procentuální úspěšnost zásahů v české nejvyšší soutěži. Po této přestřelce však již ani jedno neplatí. A navíc díky třem bodům, které si vezou hosté do Mladé Boleslavi, se v tabulce posunuli na 5. příčku právě před Olomouc.