čt., 15. duben 2021 13:48

Pohřeb Prince Philipa by mohl urovnat napjaté vztahy v královské rodině

Princ Harry (vlevo), Princ Philip (uprostřed), Princ William (vpravo) Princ Harry (vlevo), Princ Philip (uprostřed), Princ William (vpravo) Zdroj: BBC News
V sobotu 17. dubna proběhne pohřeb Prince Philipa na zámku Windsor a po dlouhé době se na jeho počest setká celá královská rodina. Spousta lidí si klade otázku, jak tato událost ovlivní napjaté vztahy v královské rodině, a jestli dojde ke smíření.

Zpráva o smrti manžela britské královny zasáhla celou Británii. Vévoda z Edinburghu zemřel v pátek v ranních hodinách a dožil se úctyhodného věku 99 let. Philip, který byl po boku královny jako její manžel celých 73 let, zemřel na následek mnoha zdravotních problémů v pohodlí domova a rodina se s ním rozloučí tuto sobotu na zámku Windsor. Už nyní je zřejmé, že bratři Harry a William, potažmo celá královská rodina, chovali k Princi Philipovi velký respekt a jeho ztráta byla ránou pro všechny. Bývalý britský premiér, John Major, tuto smutnou událost vidí jako příležitost, jak se znovu spojit a překonat rozepře a rozdílné pohledy na svět, které v královské rodině v posledních měsících přetrvávají.

 Není tomu ani měsíc, co se u známé americké moderátorky Oprah Winfrey objevil královský pár Princ Harry, vnuk britské královny, se svou manželkou Meghan. V rozhovoru se rozpovídali o tom, s čím se potýkali během začátku svého manželství, a proč se nakonec rozhodli odjet pryč z Británie. Pár se v roce 2019 přestěhoval do Kanady a v nedávné době se usadili v Los Angels. Určitým způsobem se tak odřízli od královské rodiny a rozhodli se se svými dětmi vést poněkud jiný život, než podle královské příručky. Harry a Meghan v rozhovoru šokovali celý svět, když mluvili například o neznámém členovi královské rodiny, který se obával o barvu pleti tehdy ještě nenarozeného syna právě Harryho a Meghan. Meghan také mluvila o depresích, které zažívala ve striktním prostředí královské rodiny. S jejich rozhodnutím odejít z Británie ale všichni nesouhlasili.


Nejvíce vyhrocené vztahy jsou podle všeho mezi bratry Harrym a Williamem a mezi Harrym a jeho otcem Princem Charlesem. Očekává se, že náhlá ztráta Prince Philippa, by mohla urovnat rozepře, ale je to pouze domněnka. Na vévodu oba bratři zavzpomínali prostřednictvím sociálních sítí už toto pondělí a oba dva se plánují zůčastnit sobotního pohřbu. Meghan Harryho doprovázet nebude. Vzhledem k tomu, že je v pokročilém stádiu těhotenství, by cesta z Los Angels do Velké Británie byla riskantní.

 

 

Zobrazeno 177 krát
Naposledy upraveno: čt., 15. duben 2021 20:49
Pro psaní komentářů se přihlaste