pá., 11. prosinec 2015 17:00

Rock for People potvrzuje Bullet for My Valentine i Enter Shikari

Rock for People 2016 Rock for People 2016 Zdroj: www.rockforpeople.cz
Hradec Králové - Všem milovníkům letních festivalů, studeného piva a výborných kapel servíruje Rock for People dobré zprávy jako na běžícím páse. První z nich oznámila koncert kanadských Three Days Grace, který se uskuteční 24. ledna v Malé sportovní hale v Praze. Původně měl koncert proběhnout ve známém klubu Roxy, kvůli enormnímu zájmu fanoušků museli pořadatelé místo změnit. Datum ale zůstává stejné a vstupenky je i teď možné zakoupit přes portál goout.cz za cenu 790,- Kč.

"První vlna předprodeje se nesla v duchu bleskové akce. Při prvotním spuštění jsme netušili, že bude i druhá. Po vyprodání jsme zvažovali buď dvojkoncert, nebo změnu místa," řekl Petr Fořt, ředitel festivalu Rock for People.

bulletThree Days Grace, zdroj: www.altpress.com

 

Další příjemnou zprávou je, že od 1. prosince jde do předprodeje první várka vstupenek, a to za příznivou cenu 1100 korun. Rock for People 2016 se opět odehraje v Hradci Králové, v oblíbeném a inovovaném Festival Parku. Termín festivalu už je také jasný - od 3. do 5. července 2016. Kromě muziky, která zůstává na prvním místě, se můžou návštěvníci těšit na celou řadu aktivit, včetně workshopů a rozšířené nabídky občerstvení. Line-up bude stát na třech základních pilířích – rock v mnoha podobách, indie/alternativa a taneční hudba - aby si každý z návštěvníků vybral dle svého vlastního vkusu.

První kapela, která potvrdila účast na Rock for People 2016, je čtyřčlenná metalcoreová formace z Jižního Walesu – Bullet for My Valentine. Ta sklidila úspěch už na RfP v roce 2011, kdy byla tahounem celé akce. Bullet for My Valentine hráli také v Donington Parku po boku světově známých kapel jako například Metallica, Guns N' Roses nebo Funeral for a Friend.

bullet copy

 Kapela Bullet for my Valentine, zdroj: www.southcore.com

Dalším překvapením festivalu je energií pulzující anglická kapela Enter Shikari, která se na Rock for People poprvé ukázala v roce 2012 a všem svým vystoupením vyrazila dech. Na své první desce Take to the Skies zkombinovala na první poslech dva neslučitelné žánry – drum and bass s ostrým hardcore křikem plným kytar a šťávy. Album získalo ohromný komerční úspěch a Enter Shikari se dostali z malých klubů na velké festivaly.

enterKapela Enter Shikari, zdroj: www.monstermusic.com 

Mezi poslední novinky patří australská kapela Tired Lion v čele s energickou zpěvačkou Sophií. Sami sebe označují za indie rock, avšak v jejich hudbě jde jasně cítit odér grunge. Do České republiky zavítají vůbec poprvé.

Za americkou hudební scénu vystoupí kapela Dead!, která mimo kytarovou nálož dává prostor pro jemný indie rock koketující s punkem.

Zobrazeno 2007 krát
Naposledy upraveno: pá., 11. prosinec 2015 20:02
Pro psaní komentářů se přihlaste