út., 9. duben 2019 16:35

S prací i učením zajděte na výbornou kávu

Posedět můžete ve stínu i na sluníčku. Posedět můžete ve stínu i na sluníčku. Zdroj: Beáta Puškarová
Letos v létě jsem se rozhodla navštěvovat jen podniky, v kterých jsem ještě nebyla. Už mě nebavilo chodit pořád do jedné kavárny a do jedné restaurace. Je fajn mít svá oblíbená místa, nicméně pokud chodíte pořád do jednoho podniku, přicházíte o úžasné zážitky z jiných podniků, o kterých nevíte. Je poměrně zvláštní, že tato slova píšu, zatímco sedím v Caffé Trieste. Tuto kavárnu jsem objevila právě díky svému předsevzetí a zase upadám do toho, že nejvíce chodím právě sem.

Toto útulné místo najdete hned u morového sloupu na Dolním náměstí. Celoročně je před kavárnou venkovní posezení, protože i když je chladno, můžete se dobře obléct a vychutnat si svůj teplý nápoj na čerstvém vzduchu. Tuto možnost jsem ocenila především na podzim, kdy jsme měli ještě v půlce října nádherné prosluněné dny a většina venkovních posezení už byla zrušená.

Sedí se tu příjemně. Stěny jsou vyzdobeny zajímavými obrazy a je tu i klavír pro umělce, kteří by pocítili neodolatelnou chuť se trochu předvést. Bohužel pro mne, nikdy jsem tu nikoho neviděla hrát. Každopádně obsluha mě ujistila, že hrát se může.

V nabídce najdete klasické druhy kávy, potěší vás vitrína plná domácích zákusků a objednat si můžete i čaj nebo džus na osvěžení. Cenově se nenacházíme zrovna ve studentském podniku, ale ceny jsou stejné jako v každé druhé kavárně v Olomouci. Za latté macchiato a sklenici džusu jsem zaplatila 68 korun, takže s krásným tringeltem se vlezete do stovky.

Jediným minusem je pouze jedna toaleta, společná pro muže i ženy. I přesto se z této kavárny stalo mé útočiště například pro psaní článků nebo pro plánování svých cest po Evropě. Lidé sem chodí slušní, je to tu útulné a čisté.

Místo se tu najde pro dvojici i pro partu. Posadit se můžete na pohodlné židle, pokud chcete například pracovat. WIFI je tu volná, obsluha vám ochotně sdělí heslo hned při vaší první návštěvě, pak už se připojujete automaticky. Pokud jste si přišli jen odpočinout a vypnout, určitě vás potěší pohodlná křesla, skupinu lidí třeba i pohovka.

Pro ženu na podpatcích je poměrně těžké se do této útulné kavárny dostat, nicméně pokud se musí trpět pro krásu, tak pro dobrou kávu taky. A tady ji najdete. Mně to rozhodně stojí za to.

Zobrazeno 783 krát
Naposledy upraveno: pá., 12. duben 2019 16:53
Pro psaní komentářů se přihlaste