po., 16. listopad 2015 21:35

Šárka Pančochová: Opět jsem se zamilovala do snowboardingu a jsem připravena na nový začátek

Šárka Pančochová Šárka Pančochová Zdroj: http://www.redbull.com/
Šárka Pančochová, rodačka z Uherského Hradiště, je jednou z nejlepších freestyle snowboardistek na světě a také světovou šampionkou v sezóně 2012/2013. Se snowboardingem začínala v jedenácti letech a rychle se drala na vrchol. Na X Games v roce 2013 získala stříbrnou medaili ve slopestylu. Věnuje se také okrajově U rampě. Na zimních olympijských hrách v Soči v roce 2014 obsadila Šárka po velmi těžkém pádu a podhodnocení porotců páté místo. Po téhle náročné sezóně se Šárka cítila naprosto vyhořele a rozhodla se, že musí znovu najít radost ze závodění a snowboardingu, a že ji najde tam, kde to všechno vlastně začalo. 

Vzala prkno, kámoše, kameru a vydala se do tří destinací – Turecka, Rakouska a Colorada - kde hledala svoji novou motivaci ke snowboardingu. V Turecku Šárka s kamarádkami otevíraly nový snowpark a také učily děti snowboardovat. „Byla to pro mě úplně nová zkušenost, bylo to hodně o poznávání nových věcí a krajin, ani jsem nevěděla, že v Turecku mají sníh,“ směje se Šárka. „Colorado je pro mě druhým domovem, tam jsem vždycky chtěla něco natočit, tak jsem ráda, že se mi to splnilo,“ dodává Šárka.

„Tu cestu jsem podnikla sama pro sebe, potřebovala jsem znovu najít tu radost, kterou jsem ze snowboardingu dříve měla a ne se jen pořád rozdávat pro ostatní,“ přiznává Šárka. Šárku trápil také úraz kolene, a tak vyměnila klasickou sezonu za netradiční, nezávodila, jen si dělala radost. „Jela jsem si užívat prašanu, zkoušet věci, které jsem nikdy nedělala. Odjela jsem letos sice jen jeden závod, ale natočila jsem si parádní dokument, který mě posunul dál a jsem na něj pyšná,“ říká Šárka.

Dokument Sharktales měl premiéru v sobotu 14. listopadu v kavárně zlínského BAŤOVA INSTITUTU 14l15 a přišli se na ni podívat nejen Šárčini kamarádi, ale také spousta fanoušků. Akci zahájila autogramiáda, výstava fotek a následovalo promítání již zmíněného dokumentu Sharktales movie. Poté v kavárně následovala afterparty. Další promítání filmu jsou naplánované v Brně, Praze, Plzni a Hradci Králové. A zda se Šárce podařila najít ztracená chuť ke snowboardingu? „Opět jsem se zamilovala do snowboardingu a jsem připravena na nový začátek a nové výzvy,“ dodává odhodlaně Šárka.

Zobrazeno 2108 krát
Naposledy upraveno: st., 18. listopad 2015 19:29
Pro psaní komentářů se přihlaste