st., 9. prosinec 2020 07:23

Shawn Mendes představil nové album

Shawn Mendes, Berlín, Mercedes Benz Arena Shawn Mendes, Berlín, Mercedes Benz Arena Zdroj: Archiv Pres - Hana Řeháková
Úspěšný kanadský zpěvák a textař Shawn Mendes (22) nadělil svým fanouškům první vánoční dárek. Vydal své čtvrté album s názvem Wonder. Všech 13 písní plus Intro si je možné poslechnout od 4. prosince.

Stejně jako mnoho umělců ani Shawn během pandemie nezahálel a pilně pracoval na svém dalším hudebním počinu. První ochutnávku z jeho nové tvorby si mohli fanoušci vychutnat už koncem září. Intro následoval tentýž den první singl pojmenovaný Wonder. 20. listopadu vyšla píseň Monster, kterou nazpíval se svým krajanem Justinem Bieberem. Pro oba má společná skladba velký význam a její text popisuje, jaké to je vyrovnat se se slávou v nízkém věku.

Dva dny po zveřejnění celé desky vyšel také doplňkový Wonder Holiday Deluxe. Na něm se nachází dvě skladby. Duet se zpěvačkou a zároveň Shawnovou přítelkyní Camilou Cabello The Christmas Song a cover písně Can't Take My Eyes Off You od Frankieho Valli. Volba této písně odráží Shawnovu inspiraci v 70. a 80. letech minulého století, ke které ho přivedla jeho mladší sestra.

Jak sám Mendes uvedl v několika rozhovorech, jeho osobní proměna se přenesla i do jeho nové desky, která se liší od jeho předchozí tvorby. Slyšíme zde více hudebních nástrojů, kromě piana a kytary především také výrazné bicí. Některé písně doprovází smíšený sbor.

Při psaní byla Shawnovi velkou inspirací již zmíněná Camila (Cabello). Většina zpěvákových nových textů se nese právě v duchu zamilovanosti. Najde se tu ale i téma postrádání přátel a žárlivosti. Pozorní posluchači srovnávají texty Shawna a Camily a objevují podobné motivy, například v písních Dream a Dream Of You.

Streamovací platforma Netflix nabídla na podzim také dokument s názvem Shawn Mendes: In Wonder. Režisér Grant Singer zde poskytuje náhled nejen do zákulisí světového turné, ale odhaluje i zpěvákovo soukromí z pohledu jeho samotného, jeho přátel a rodiny. Divákům Netflixu byl také zpřístupněn záznam jeho koncertu z rodného Toronta.

Wonder je dozajista nejupřímnějším dílem tohoto mladého Kanaďana a důležitým krokem jeho hudebního vývoje. Fanoušci se už nemohou dočkat, až uslyší nové písně opět naživo.

 

 WONDER:

 1. Intro
 2. Wonder
 3. Higher
 4. 24 Hours
 5. Teach Me How To Love
 6. Call My Friends
 7. Dream
 8. Song For No One
 9. Monster ft. Justin Bieber
 10. 305
 11. Always Been You
 12. Piece Of You
 13. Look Up At The Stars
 14. Can't Imagine
Zobrazeno 391 krát
Naposledy upraveno: st., 9. prosinec 2020 14:41
Pro psaní komentářů se přihlaste