út., 26. březen 2024 16:57

Staň se módní ikonou a nech se unést módními trendy

aktuální módní trendy aktuální módní trendy Zdroj: https://cz.pinterest.com/
Každý rok se koná nespočet módních přehlídek po celém světě, se kterými vychází desítky nových kolekcí, které udávají aktuální trendy ve světě módy. Některé se opakují z předešlých sezón a nějaké zas sahají daleko do historie. Nevíš co na sebe? Chceš mít trendy outfit? Zajímá tě, co se právě nejvíc nosí? Najdeš zde odpovědi na tvoje otázky a možná i něco navíc.

Barva roku?
Někteří o tom možná vědí, jiní zase ne. Pro každý rok se vybírá barva roku, letos se jedná o odstín Peach fuzz. Ve volném překladu to znamená broskvové chmýří. Jedná se o decentní tón broskvové. Oproti loňskému rokuse jedná o markantní rozdíl, loňskou barvou byla totiž Viva Magenta, pro představu se jednalo o odstín červené. Tato barva je jasná, výrazná, ostrá až dynamická, probouzí v nás naději a optimismus. Kdežto letošní barva je naprostý opak, je to barva plná harmonie. Pro tuto barvu je symbolických hned několik charakteristik, jemnost, vřelost a elegance.
Kromě této až dívčí barvy se bude letos nosit také olivová. Tato barva v sobě skrývá vnitřní pohodu, ale zároveň může působit až tajemně. Sice se jedná o trend, který bude typický až pro letošní podzim, ale už nyní se obchody plní oblečením a doplňky právě v olivově zelené barvě.

Nový trend? Nebo jenom maximalismus toho, co už známe z roku 2016?
ANO, mluvím o scrunchies, ale nejen tak ledajakých, o těch obřích! Možná už jste zaznamenali nový módní trend, kterým jsou právě velké ozdobné gumičky do vlasů.
A kde je sehnat? Gumičky seženete například v obchůdku s doplňky Claire’s nebo online na Shein. Pokud se vám ale varianta objednávat scrunchies online nelibí a chcete, aby gumička byla více udržitelná, můžete si je vyrobit sami. Výroba není složitá a postačí vám na to pár věcí, pruh látky, guma, jehla, niť, svírací špendlík a přibližně 30 minut. Níže naleznete i detailní postup.
https://youtu.be/NqSoOFe0738?si=jCN8VhQmY31k5ijo


Denim
Riflovina si najde svou cestu snad do každého nového roku, a to v jakékoliv podobě. Pro letošní rok se jedná o kombinování různých odstínů denimu v jednom outfitu. Chybu neuděláte ani například s riflovým topem, který bude hitem v nadcházejících měsících.

Transparentnost, ať je vidět kůže!
Tento trend jste jistě už zaznamenali, protože průhledné oblečení se nosilo již v minulém roce. Jedná se o průhledná trička, rukávy, sukně a vlastně cokoliv vás napadne. S tímto trendem je spojené i vrstvení, které dodá vašemu outfitu více struktury a originalitu.

Vzpomínka na dětství aneb barevné punčocháče
Venku už se začíná oteplovat, ale rána jsou stále ještě chladná. Máte chuť si vzít sukni nebo šaty, ale nechce se vám mrznout? Ideálním řešením jsou silonky, ale nejen tak ledajaké, ale barevné. Právě barevné silonky můžete vidět na každé módní přehlídce s aktuálními módními trendy. Je to jednoduchá cesta, jak doplnit váš outfit o barvy a zároveň docílit kontrastu a rozbít tak někdy až nudný elegantní outfit.

Malý, ale přínosný tip
Pokud se zajímáte o módu, podcast Šatníky pro tebe bude jistě přínosný. Jedná se o přibližně půl hodinové díly o módě. Podcast, který vede Veronika Ruppert, se věnuje nejen tomu, co je momentálně nejvíc must have kousek ve tvé skříni, ale také to, jak si například vést udržitelný šatník. Do svého pořadu si zve různé hosty, se kterými doslova navštíví jejich šatník a společně si o něm povídají.
https://www.instagram.com/satniky_radiowave?utm_source=ig_web_button_share_sheet&igsh=ZDNlZDc0MzIxNw==

Stáhnout přílohy:
Zobrazeno 295 krát
Naposledy upraveno: čt., 28. březen 2024 17:27
Pro psaní komentářů se přihlaste