čt., 26. březen 2020 14:53

The Weeknd vydal nové album

The Weeknd The Weeknd Zdroj: wikimedia
After Hours, tedy „po pracovní době“, tak zní název již čtvrtého studiového alba kanadského R&B interpreta Abela Makkonena Tesfaye, světově známého pod pseudonymem The Weeknd. Album vyšlo 20. března 2020 a obsahuje 14 skladeb, které spojují rytmy 80’s pop music s R&B, funkem a i dubstepem. Rychlé a rytmické písně střídají pomalejší melodie s procítěným zpěvem ve vysokých výškách, pro který je třicetiletý Weeknd známý.

Texty jsou, jak už to u zpěváka bývá, z velké části o jeho vlastních zkušenostech se sexem, drogami, a v neposlední řadě o lásce, šťastné i nešťastné. Zatímco písně o zlomeném srdci na jeho přechozím studiovém počinu byly, téměř určitě, o jeho ex-přítelkyni Seleně Gomez, nynější album je podle jeho fanoušků věnováno jeho další ex-přítelkyni, modelce Belle Hadid, ke které se vrátil po rozchodu se Selenou, ale opět se s ní rozešel před několika měsíci.

Písně jsou publikované na platformách Spotify a YouTube. Na YouTube také ke třem svým skladbám vydal videoklipy a jeden krátký umělecký film, videa na sebe navazují a spojuje je atmosféra nočního „města hříchů“. On sám je v nich pak hlavní postavou, která ve výrazném červeném obleku jezdí vysokou rychlostí, tančí, kouří, olizuje žábu a vraždí.

Ať už jste nebo nejste fanoušci současné populární hudby, myslím si, že poslech nového Weekndova alba stojí za to, protože jeho hudba rozhodně není klasický pop mainstreamu. Naopak se nebojí experimentovat a díky tomu vznikají originální a geniální písně.

The Weeknd chystá k After Hours turné, které začne 11. června 2020 ve Vancouveru. Čeká ho celkem 57 koncertů a 1. listopadu vystoupí také v O2 aréně v Praze. 

Zobrazeno 985 krát
Naposledy upraveno: čt., 26. březen 2020 18:14
Pro psaní komentářů se přihlaste