so., 5. listopad 2016 22:04

Twenty One Pilots přistáli v Praze. A stálo to za to

Praha - Jednadvacet pilotů? Vůbec ne. Populární americká kapela Twenty One Pilots si bohatě vystačí jen ve dvou. Právě tohle duo v pátek bavilo tisíce fanoušků ve vyprodané Tipsport aréně a dokázalo tak České republice, že si svou popularitu opravdu zaslouží. 

Bíle kukly a červené čepice - přesně tyhle poznávací znaky skupiny Twenty One Pilots se objevovaly u fanoušků čekajících na frontmana Tylera Josepha a bubeníka Joshe Duna v Praze. Krátce po deváté hodině koncert odstartoval skladbou Heavydirtysoul za hysterického jekotu. Tato píseň je zároveň první z alba Blurryface.

Od samého začátku bylo slyšet fanoušky zpívat nejen oblíbené refrény, ale i celé sloky písní. Tím pádem ani moc nevadilo, že zpěvákův hlas zanikal v úderných bicích, pokud se zpěvák Tyler Joseph zrovna neopřel naplno do mikrofonu. Jako další v pořadí zazněla píseň Hometown, při které frontman Tyler, jako už to bývá na jejich koncertech zvykem, zpíval přímo mezi fanoušky.

Nechyběla ani sebevražedná Heathens

Jakmile se na řadu dostala velmi úspěšná, opět tak trochu "narušená" pecka Heathens z filmu Sebevražedný oddíl, mohlo se zdát, že kapela už vytáhla všechna esa z rukávu. Opak byl pravdou. Během večera nebyl znát ani náznak nudy. V setlistu této populární dvojice nechyběla ani velmi oblíbená píseň Stressed Out, která se po únorovém koncertu v pražském klubu Lucerna Music Baru stala jedničkou singlového žebříčku iTunes v České republice.

To nejlepší přišlo pochopitelně na konec. Dosud nejpůsobivější počin, kterým je Car Radio, si skupina nechala jako zákusek. Silnou píseň Joseph ještě umocnil, když si přes hlavu přetáhl černou kuklu jako ve videoklipu. Tím Twenty One Pilots utnuli hlavní část koncertu. Následovaly dva přídavky a necelé dvě hodiny euforie ukončily tisíce červeno-bílých konfet.  

Pop plný schizofrenie

Tak trochu depresivní texty doprovázené pohodovou hudbou jsou poznávacími znaky Twenty One Pilots. Žánrově se tito nadaní umělci nedají tak úplně zařadit. Jejich tvorba se totiž pohybuje od popu přes hip hop, elektronickou hudbu až k funky či raggae. Fanoušci si proto vytvořili vlastní název pro tohle duo - schizofrenní pop. 

Snad se kapela předvede v Česku brzy znovu, třeba na některém z letních festivalů. Doby, kdy Twenty One Pilots létali jen do klubů, jsou tedy definitivně u konce. Takový tryskáč popularity, kvalitní hudby a neuvěřitelné energie je přece škoda schovávat v malých hangárech. 

Zobrazeno 2806 krát
Naposledy upraveno: ne., 5. květen 2024 16:15
Pro psaní komentářů se přihlaste