čt., 10. březen 2016 18:24

Týdny módy 2016: Chanel vsadil na klasiku, Schiaparelli šokoval

Návrháři určili trendy pro jaro a léto 2016. Návrháři určili trendy pro jaro a léto 2016. Zdroj: http://mbfashionweek.com/
Největší módní akce a maraton módních přehlídek - Týdny módy - pokračuje ve své další etapě. Po New Yorku, Londýnu a Milánu se přesunuly do Paříže, kde také 9. března skončily. Na tradičním Týdnu módy se objevily známá jména jako Schiaparelli, Chanel, Dior, Louis Vuitton, Saint Laurent a mnohá další.
Již klasicky jde u akce nejen o samotné oděvy, ale také o kontroverzi nebo zajímavé molo, kterým se během letošního roku mohl pochlubit především Chanel a jeho zatravněná stage s pěšinkou a dřevěným molem, po kterém se procházely modelky. Jinak ale tato oblíbená luxusní značka zůstala u léty prověřené tradice a přinesla známé verze chanelovského sáčka opět v nepříliš výrazných nebo překvapivých barvách. Jestli se něčím tato konzervativní značka může zavděčit, je to elegance a smysl pro jednoduchost.

Oproti Chanelu stojící někdejší konkurent Schiaparelli, šel jiným směrem. Návrháři této značky divákům dopřáli podívanou na hotovou barevnou hostinu. V Schiaparelli se vydali svou vlastní cestou a velmi promyšleným a kreativním způsobem propašovali do šatníku kuchyň. Ať už šlo o ovoce, zeleninu nebo dokonce i kuchyňské náčiní, vše bylo přeneseno do modelů ve vzorech, doplňcích nebo jako hlavní myšlenka.

Už brzká jarní kampaň Louis Vuitton naznačovala inspiraci ve fantasy a Týdny módy předvedly, že je tomu opravdu tak. Kolekce působí temným a záhadným dojmem, zároveň však pracuje s lehkými materiály nebo květinovými vzory. Kampaň naznačovala mimo jiné i inspiraci v anime. Také ta je na kolekci zřetelná a to jak v samotných oděvech, tak i ve stylově doladěných doplňcích.

Fashion Weeks nebo-li Týdny módy jsou zde od toho, aby určovaly módní trendy. Na kolik se ale tyto trendy uchytí, je otázkou. Nebylo by tomu poprvé a určitě ani naposledy, co byly nápady návrhářů přehlédnuty a skončily v propadlišti módních dějin. A kdyby se tomu tak snad stalo, není se čeho bát. Podzimní maraton módních přehlídek už začne brzy klepat na dveře.

Zobrazeno 2312 krát
Naposledy upraveno: pá., 11. březen 2016 16:37
Pro psaní komentářů se přihlaste