út., 23. duben 2019 16:48

Undergroundové legendy Wu tang clan koncertují v Evropě

Wu tang clan Wu tang clan Zdroj: Veronika Bělešová
Evropa - Wu tang clan je nejikoničtější skupina raperů devadesátých let. Na scéně světové hudby se drží už dvacet pět let. Na počest tomuto výročí zahájili koncertní dráhu v plné sestavě. Letní tour, která se bude konat od května do srpna, odstartuje u nás ve východní Evropě. 

wu tang clan 400

Šňůra vystoupení začne 5. května v hlavním městě Anglie. Na Britských ostrovech se konají hned dva další koncerty, a to v Manchestru a v Glasgow. Nejblíž k naší republice se umělci z rapové skupiny přiblíží svým koncertem 16. května v Amsterdamu v Nizozemí. Rapový nářez se bude konat v koncertní hale Ziggo Dome.

Navzdory tomu, že se jedná o první ligu světových hudebníků, lístek lze ve hlavním městě Holandska pořídit za 38 euro. Přitom kolegové skupiny jako třeba ASAP Rocky nebo Suicideboys, taktéž hudební producenti hip - hopové scény, si jeden svůj koncert aktuálně nacení až na 200 euro. Odkaz na webovou stránku, kde lze zakoupit lístky na koncert v Amsterdamu, naleznete zde.

Hudební skupina Wu tang clan vznikla z odpadlíků, pro které byla budoucnost vždy slovem nahánějícím hrůzu. Nejistá doba a nejistý život - jejich hudba vykresluje atmosféru Brooklynského podsvětí. Nevěděli, co se životem, a jestli je vůbec nějaký čeká. Jejich styl, který začali tvořit, se navzdory všem očekáváním uchytil. Rap se aktuálně stává nejoblíbenějším a nejposlouchanějším hudebním žánrem především u mládeže a studentů. Poselství v jejich textech odkazuje na velice významné filosofie a náboženství, a myšlenkové soubory z obou oborů se prolínají. Temperament a kreativita všech členů na jednom pódiu bude ohromující zážitek. Diváci se mohou těšit na energický výstup a skvělou spolupráci s publikem. 

Zobrazeno 815 krát
Naposledy upraveno: ne., 28. duben 2019 17:25
Pro psaní komentářů se přihlaste